Gamedile.pl

#

Bladestorm: Nightmare

PCPS3PS4XO | Producent: Omega Force | Wydawca: Koei Tecmo
Opis gry
Bladestorm: Nightmare to remake wydanej w 2007 roku na konsolach siódmej generacji gry strategicznej czasu rzeczywistego o nazwie Bladestorm: The Hundred Years' War, nie tylko przenoszący ją na konsole ósmej generacji i komputery, ale także wprowadzający do niej szereg usprawnień i nowości. Podobnie, jak oryginał, całość powstała w studiu Omega Force, znanym z prawdziwych przebojów tego gatunku (w tym serii Dynasty Warriors i Samurai Warriors).

Fabuła gryWarstwa fabularna Bladestorm: Nightmare po raz kolejny prezentuje nam alternatywną wersję historii, przenosząc nas w okres wojny stuletniej, jaką toczyły ze sobą Anglia i Francja w latach 1337-1453. Tutaj poznajemy losy najemników opowiadających się za tym państwem, które po prostu zaoferuje im więcej. W ten sposób pokierujemy wojskami w najważniejszych bitwach wspomnianej wojny, zarządzając nimi zarówno pośrednio, jak i w sposób bezpośredni.

Mechanika rozgrywkiTrzon rozgrywki w Bladestorm: Nightmare jest identyczny z tym, który istniał w pierwowzorze - jego podstawą są efektowne potyczki, w których biorą udział tysiące jednostek. Wojska składają się z różnego rodzaju żołnierzy, od wieśniaków z widłami, po ciężko opancerzonych wojaków. Sama rozgrywka to z kolei połączenie dwóch części - jedna zakłada samo zarządzanie jednostkami oraz wydawanie im poleceń taktycznych, natomiast druga pozwala pokierować wojskiem bardziej bezpośrednio, przenosząc się na plac boju i własnoręcznie radząc sobie z rywalami.

Remake gry wprowadza elementy fantasy do świata przedstawionego. W związku z nimi w czasie potyczek spotykamy nie tylko rycerzy na koniach, ale także smoki i inne istoty znane z mitów, legend i opowiadań. W tym celu jednak została wprowadzona osobna kampania - chcąc zagrać bez tych elementów, wciąż mamy na to szansę.

Poza trybem rozgrywki dla pojedynczego gracza, całość daje możliwość zabawy wieloosobowej, w której weźmie udział maksymalnie dwóch graczy. Mogą oni stanąć ze sobą w szranki, bądź też zawrzeć sojusz i grać w kooperacji, starając się zniszczyć wspólnego wroga.

Warstwa technicznaJeżeli chodzi o oprawę wizualną, tra została wyraźnie podrasowana (porównując ją z tą znaną z oryginału). Autorzy wprowadzili tutaj wyższej rozdzielczości tekstury, bogatszy w szczegóły świat oraz zapewnili większą stabilność działania przy wielu jednostkach wyświetlanych na ekranie w jednej chwili.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 24 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:1-2 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Bladestorm: Nightmare

  • Platformy: PCPS3PS4XO
  • Gatunek: Strategiczna» RTS
  • Producent: Omega Force
  • Wydawca: Koei Tecmo
  • Tematy Alternatywna historia, Średniowiecze

Wydania gry

już wydane
# 29 stycznia 2015 PS3PS4XO
# 26 maja 2015 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS3
PS4