Gamedile.pl

#

Blasphemous

PCPS4XOSwitch | Producent: The Game Kitchen | Wydawca: The Game Kitchen
Opis gry
Blasphemous to nastawiona na akcję platformówka łącząca w sobie elementy gier hack & slash, sugestywną narrację oraz nieliniowe poziomy. Ten dwuwymiarowy tytuł wykonany został w technice pixel art. Za jego stworzenie odpowiedzialne jest niezależne hiszpańskie studio The Game Kitchen, które debiutowało tytułem The Last Door. Pierwsze prace podjęto w roku 2016, rok później projekt zyskał kampanię na Kickstarterze. Deweloperzy zdecydowali się na crowdfunding, by pozostać niezależnymi, jak równie by mieć jak największy kontakt ze społecznością graczy. Kampania zakończyła się bardzo dużym sukcesem, a The Game Kitchen zebrało aż 333 246 dolarów, choć do realizacji założeń wystarczyłoby 50 tysięcy.

Fabuła gryAkcja toczy się w upadającej krainie Orthodoxia, w której najważniejsza pozostaje religia. Nie chroni ona jednak świata przez powolną agonią i nastaniem Age of Corruption (Czasów Zepsucia). Sfrustrowany niedostatecznym oddaniem wiernych Wielki Pontyfik przejmuje i obraca na swoją korzyść złoty tron. Z czasem stan kapłana diametralnie się zmienia, jego ciało staje się ogromnym, zwiędłym i jałowym drzewem, które następnie płonie przez dziewięć dni i nocy. W końcu zostaje po nim góra popiołu. Niesławny tron nie jest już zajęty ani strzeżony. Pozostali liderzy kościoła próbują go przejąć, jednak popiół pochłania ich wszystkich, podobnie, jak każdą duszę, która znajduje się wtedy w Katedrze. Następnie powracają one, zmienione w odrażające, żądne krwi potwory, mimo wszystko nadal pełne wiary.

Przeciwko nim staje zbuntowany nomad zwany The Penitent One (Pokutnik), jedyny ocalały członek kongregacji The Silent Sorrow, która niegdyś została skazana na wrzucenie do Abyss of the Eternal Grief (Otchłani Wiecznego Żalu).

Mechanika rozgrywkiGra wypełniona jest akcją. Sercem Blasphemous są szybkie i intensywne walki z ohydnymi kreaturami. Każda walka to wyzwanie, szczególnie, że w produkcji widać inspiracje cyklem Dark Souls od From Software. Perfekcyjne połączenie ciosów w kombo pozwala wyzwolić Martyr's Excommunication. W tym stanie The Penitent One staje się maszyną do zabijania, której nie da się powstrzymać. Wśród przeciwników dominują szaleni wyznawcy. W grze zmierzymy się z biczownikami, akolitami, zakonnicami atakującymi wielkimi dzwonami trzymanymi na łańcuchu czy istotami, którym za broń służą ogromne posągi aniołów przywiązane do ich pleców. Standardowi wrogowie są jednak niczym w porównaniu z wielkimi bossami, którzy rządzą światem Orthodoxia. W starciach z nimi przyda się cierpliwość i opanowanie.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 24 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak trybu sieciowego
Gra

Blasphemous

  • Platformy: PCPS4XOSwitch
  • Gatunek: Platformówka» Gra akcji» Zręcznościowa
  • Producent: The Game Kitchen
  • Wydawca: The Game Kitchen
  • Tematy Fantasy, Horror

Wydania gry

planowane
# 2018 PCPS4XOSwitch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4
SWITCH