Gamedile.pl

#

Bound by Flame

PC360PS3PS4 | Producent: Spiders | Wydawca: Focus Home Interactive, CDP
Opis gry
Bound by Flame to gra z gatunku RPG akcji. Została stworzona przez studio Spiders, posiadające na swoim koncie takie produkcje, jak Faery: Legends of Avalon czy Mars: War Logs. Wydano ją na PC, PS3, PS4 oraz Xbox 360 w roku 2014. Powstała z myślą o kampanii dla pojedynczego gracza.

Fabuła gryPrzenosimy się do świata dark fantasy, do krainy Vertiel, która staje w obliczu zagłady. Czyha na nią armia nieumarłych prowadzona przez nieśmiertelnych nekromantów. Na ich drodze stają połączone siły ludzi i elfów, a wśród nich najemnik o pseudonimie Vulcan. Podczas tajemniczego rytuału zostaje on opętany przez demona, dzięki czemu jest jednak w stanie oprzeć się siłom wroga. Od tego momentu bohater ma wybór - może oddawać kolejne cząstki siebie złej istocie i zyskiwać w zamian jej potężne zdolności, lub pozostać wiernym ludzkim ideałom. Będzie to miało ogromne znaczenie w kontekście trwającej wojny.

Mechanika rozgrywkiW Bound by Flame rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej. Zabawę zaczynamy od stworzenia swojego alter ego, wyboru płci bohatera oraz jednej z trzech dostępnych klas (wojownik, skrytobójca, mag). Podczas gry odwiedzamy różne lokacje, prowadzimy rozmowy oraz uczestniczymy w walce. Te mają charakter zręcznościowy, ale nasze wyniki zależne są także od doboru wyposażenia oraz umiejętności. W kwestii ekwipunku nie musimy zdawać się jedynie na to, co znajdziemy lub kupimy. Z pomocą przychodzi bowiem crafting, dzięki któremu samemu zmienimy jego parametry.

W sprawie umiejętności oraz podejmowanych czynów twórcy wybrali schemat podobny do tego z gry Fable. Mianowicie, decydując się na rozwijanie zdolności demona oraz wybierając aprobowane przez niego zachowania, ulegamy przemianie. Nasza postać z czasem sama zaczyna przybierać diabelski wygląd. Dodatkowo od naszych decyzji zależy, które z trzech zakończeń zostanie aktywowane.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 11 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak trybu sieciowego
Gra

Bound by Flame

Wydania gry

już wydane
# 09 maja 2014 PC360PS3PS4
# 09 maja 2014 PC360PS3PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS3
PS4