Call of Duty: Black Ops IIII (Call of Duty: Black Ops 4) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Gamedile.pl

#
Znana także jako Call of Duty: Black Ops 4.
Opis gry
Call of Duty: Black Ops IIII (często określane również po prostu jako Call of Duty: Black Ops 4) to pierwszoosobowa strzelanka kontynuująca niezwykle popularny cykl. Jest piętnastą główną odsłoną całej serii i piątą z kolei częścią cyklu Black Ops. Opracowaniem tytułu zajęło się studio Treyarch, natomiast w powstaniu wersji pecetowej pomogła firma Beenox.

Fabuła gryAkcja gry Call of Duty: Black Ops IIII rozgrywa się między wydarzeniami z drugiej odsłony cyklu, a tymi z „trójki”. Zamiast jednak skupić się na jednej spójnej opowieści, autorzy postanowili uniemożliwić tu grę w pojedynkę, a fragmenty fabuły wpletli w role poszczególnych specjalistów na arenie gry wieloosobowej.

Mechanika rozgrywkiJak już zostało wyżej wspomniane, Call of Duty: Black Ops IIII porzuca moduł rozgrywki dla pojedynczego gracza, stanowiąc grę przeznaczoną wyłącznie do zabawy sieciowej. Po raz kolejny mamy tu do czynienia z dynamiczną pierwszoosobową strzelanką, w której toczymy bój za pośrednictwem bogatej palety broni. W Black Ops 4 powrotu doczekał się system Specjalistów, z których każdy cechuje się innymi umiejętnościami oraz statystykami. W sumie znalazło się tu miejsce dla dziesięciu tychże ekspertów, sześciu z których można skojarzyć z poprzednią odsłoną tytułu.

Sama w sobie rozgrywka została opracowana niemal od podstaw i prezentuje bardziej taktyczne i drużynowe podejście do wykonywania stawianych przez nas zadań niż wcześniej. Dużo większy nacisk został położony na personalizację broni.

Absolutną nowością jest wprowadzenie trybu Blackout, będącego tutejszą odmianą popularnego battle royale. Zabawa polega w nim po prostu na przetrwaniu - razem z innymi trafiamy na ogromną mapę i staramy się utrzymać przy życiu w pomniejszającym się obszarze gry, przy jednoczesnej eliminacji innych zawodników.

Do gry powrócił także moduł Zombie - tym razem dziewięć osób stawi czoła starożytnemu zakonowi, przy czym rolę naszych towarzyszy może przejąć Sztuczna Inteligencja.

Warstwa technicznaCall of Duty: Black Ops IIII powstało na bazie udoskonalonego silnika Infinity Ward Engine (IW Engine), który od początku projektowany był z myślą właśnie o cyklu CoD. Zadbano o dostosowanie gry do współczesnych standardów, między innymi poprzez dopasowanie tekstur do rozdzielczości 4K. Wersja pecetowa tytułu została ponadto zintegrowana z usługą Battle.net, dzięki czemu wykorzystuje on między innymi istniejącą już listę naszych znajomych.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
Gra

Call of Duty: Black Ops IIII

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Strzelanka
  • Producent: Treyarch
  • Wydawca: Activision Blizzard, Cenega
  • Tematy Science fiction, Zombie
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 12 października 2018 PCPS4XO
# 12 października 2018 PCPS4XO