Gamedile.pl

#

Carnival Island: Wesołe Miasteczko

PS3 | Producent: Sony Interactive Entertainment | Wydawca: Sony Interactive Entertainment
Znana także jako Carnival Island.
Opis gry
Carnival Island to powstała z myślą o konsoli PlayStation 3 i kontrolerze ruchu PlayStation Move gra towarzyska, która przenosi nas do wesołego miasteczka, gdzie jesteśmy w stanie zabawić się w jedną z kilkudziesięciu minigier zręcznościowych typowych właśnie dla tego pełnego radości miejsca.

Mechanika rozgrywkiNaszym głównym zadaniem w grze jest przywrócenie życia opuszczonemu wesołemu miasteczku poprzez korzystanie z wszelkich atrakcji, jakie ono oferuje. Odwiedzamy przy tym cztery jego strefy, każda z których oferuje inne wyzwania. Każda z gier wymaga od nas użycia kontrolera PlayStation Move.

Dyscypliny, w których bierzemy udział w grze są ściśle związane z tym, co można znaleźć w typowym Wesołym Miasteczku - oznacza to, że przyjdzie nam tu uderzać młotem, jeździć na diabelskim młynie czy też rzucać obręczami w taki sposób, by te wylądowały na odpowiednim kijku. Za perfekcyjne wykonywanie każdego ze stawianych przed nami zadań pozyskujemy punkty, a później również i nagrody.

Całość oferuje możliwość zabawy wieloosobowej dla maksymalnie czterech osób przy jednej konsoli. Nie ma jednak konieczności posiadania większej niż jeden ilości kontrolerów Move - minigry mogą być rozgrywane w systemie turowym, w którym każdy z graczy bawi się po kolei.

Warstwa technicznaZ uwagi na to, że Carnival Island powstało przede wszystkim z myślą o dzieciach, jego oprawa graficzna została utrzymana w lekkiej konwencji, z bogactwem kolorów widocznym na każdym kroku. Nie uświadczymy tu przemocy, natomiast rywalizacja ma charakter zabawy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 17 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, split screen, wspólny ekran
Sieciowo:brak trybu sieciowego
Podobne gry
Gra

Carnival Island

  • Platformy: PS3
  • Inne nazwy: Polska Carnival Island: Wesołe Miasteczko
  • Gatunek: Towarzyska
  • Producent: Sony Interactive Entertainment
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  • Dystrybutor PL: Sony Interactive Entertainment Polska
  • Wsparcie dla: PlayStation Move

Wydania gry

już wydane
# 15 listopada 2011 PS3
# 16 listopada 2011 PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS3