Gamedile.pl

#

Castlevania: Aria of Sorrow

GBAWii U | Producent: Konami | Wydawca: Konami
Znana także jako Castlevania: Akatsuki no Minuet.
Opis gry

Informacje ogólneGra należąca do cyklu Castlevania, trzecia i zarazem ostatnia odsłona, która trafiła na konsolę GameBoy Advance w roku 2003. Od 2014 tytuł jest także dostępny dla posiadaczy Wii U. Castlevania: Aria of Sorrow została stworzona i wydana przez Konami, na czele zespołu stał producent Koji Igarashi, a za warstwę dźwiękową odpowiadali znani z prac nad poprzednimi częściami Michiru Yamane, Takashi Yoshida oraz Soshiro Hokkai.

Castlevania: Side of Sorrow to side-scrollowa gra platformowa, której motywem jest zwiedzanie starożytnego nawiedzonego zamku. Choć tytuł bardzo słabo sprzedał się w Japonii, okazał się komercyjnym sukcesem w Ameryce. Dzieło Konami uznawane jest za jedną z najlepszych odsłon serii.

Fabuła gryW roku 2035 student liceum z wymiany międzynarodowej Soma Cruz przebywa w Japonii. Ma wtedy miejsce pierwsze w XXI w. zaćmienie słońca, podczas którego główny bohater udaje się z przyjaciółką Miną Hakubo do Hakuba Shrine. Cruz z nieznanych przyczyn traci przytomność i budzi się w tajemniczym zamku, gdzie spotyka rządowego agenta Genyę Arikado. Okazuje się, że trafił do posiadłości Draculi opanowanej przez potwory, których dusze Soma potrafi absorbować. Następnie Arikado nakazuje bohaterowi odnalezienie komnat mistrza. Od jego dalszych poczynań zależeć będzie także los Miny.

Aria of Sorrow posiada kilka możliwych zakończeń, zależnych od poczynań gracza.

Mechanika rozgrywkiTytuł jest dynamiczną, nastawioną na zręczność grą platformową ukazaną w 2D. Naszym głównym zadaniem w nim jest eksploracja ogromnego zamczyska o skomplikowanych korytarzach i walka z rezydującymi w nim potworami. Podczas starć korzystamy z wielu rodzajów broni (wśród nich nunchako, rapier, katana, sztylet czy pistolet) oraz przydatnych zaklęć (pokroju chodzenia po wodzie czy ciskania kulami ognistymi) wykorzystujących dusze wypadające z przeciwników. Twórcy nazwali tę ostatnią opcję Tactical Soul System. W grze nie zabrakło także licznych elementów RPG.

Choć Aria of Sorrow posiada jedynie tryb dla jednego gracza, dzięki link cable możemy podłączyć do siebie dwie konsole Game Boy Advance i wymienić się ze znajomymi zdobytymi Soulsami.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 16 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak trybu sieciowego
Gra

Castlevania: Aria of Sorrow

  • Platformy: GBAWii U
  • Gatunek: Platformówka
  • Producent: Konami
  • Wydawca: Konami
  • Tematy Fantasy, Horror, Wampiry

Wydania gry

już wydane
# 23 października 2014 Wii U
planowane
# 2003 GBA
# 2003 GBA

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
GBA