Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Gamedile.pl

#

Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back

PSPPSXPS3PSV | Producent: Naughty Dog | Wydawca: Sony Computer Entertainment
Opis gry
Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back to bezpośrednia kontynuacja gry Crash Bandicoot, stworzona przez studio Naughty Dog, to samo, które stało za stworzeniem pierwowzoru. Gra pierwotnie została wydana na konsolę PlayStation, by później przenieść się również na nowsze sprzęty firmy Sony (w cyfrowych reedycjach).

FabułaAkcja produkcji ma miejsce tuż po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwowzorze. W tajemniczym, ciemnym pomieszczeniu Cortex - główny antagonista serii - znajduje Master Crystal, specjalny kryształ, który podsuwa mu nowy złowieszczy plan. Dwa lata później, po konsultacji z Dr N. Ginem, oprych odkrywa, że przedmiot ten jest w stanie mu pomóc w osiągnięciu jego celu. Niestety, sam w sobie do tego nie wystarczy - potrzeba mu będzie aż 25 mniejszych przedmiotów, Slave Crystalsów. Pozbawiony popleczników Cortex postanawia zwrócić się o pomoc do swojego największego wroga, Crasha. Wmawia mu, że kryształy te mają ocalić świat przed zagładą. Naiwny bohater wierzy mu i udaje się w podróż - to, jak ona się potoczy ujawni się w trakcie zabawy.

RozgrywkaSam schemat rozgrywki w Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back nie różni się znacząco od tego zaprezentowanego w pierwszej części. Nadal jest to zatem prosta w założeniach platformówka, w której biegniemy przed siebie i staramy się radzić sobie z każdą z napotykanych przeszkód. Jedną z największych zmian jest wprowadzenie specjalnego pomieszczenia-lobby, w którym można wybrać jeden z pięciu dostępnych poziomów - można je zatem przechodzić w dowolnej kolejności, ale żeby odblokować kolejne zestawy (po pięć poziomów w każdym) konieczne jest przejście wszystkich pozostałych.

Autorzy zdecydowali się wprowadzić również kilka zmian w umiejętnościach głównego bohatera. Teraz potrafi on skakać podwójnie, a także ślizgać się po ziemi czy też uderzać przeciwników swoim własnym ciałem.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 września 2015.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Gra

Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back

  • Platformy: PSPPSXPS3PSV
  • Gatunek: Zręcznościowa» Platformówka
  • Producent: Naughty Dog
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Tematy Fantasy
  • Wsparcie dla:

Wydania gry

już wydane
# 13 kwietnia 2011 PSPPS3
# 28 sierpnia 2012 PSV
# 29 sierpnia 2012 PSV
planowane
# 1997 PSX
# 2007 PSPPSXPS3