MENU

#

Days Gone

PS4 | Producent: Bend Studio | Wydawca: Sony Interactive Entertainment America
Opis gry
Days Gone to stworzona przez Bend Studio gra akcji, po raz pierwszy zapowiedziana w trakcie konferencji firmy Sony na targach E3 2016 w Los Angeles. Powstała z myślą o konsoli PlayStation 4.

FabułaWarstwa fabularna gry została osadzona na opustoszałym Wybrzeżu Północno-Zachodnim, w świecie, przez który przeszła tajemnicza pandemia. W jej wyniku większa część populacji ludzkiej zginęła, a pozostała przy życiu - nie licząc nielicznych ocalałych - uległa przedziwnej mutacji, która zamieniła ludzi w bezmyślne brutalne potwory.

W tych właśnie realiach poznajemy Deacona St. Johna, poszukiwacza przygód, który od zawsze uwielbiał życie z dala od cywilizacji. W nowym środowisku jest wreszcie w stanie wykorzystać swoje własne umiejętności - również te związane z jazdą na motocyklu, pozyskane poprzez przynależność do klubu motorowego Mongrels, który specjalizował się w bardzo brutalnej, pozbawionej jakichkolwiek skrupułów i zahamowań jazdy po otwartych drogach.

Rozgrywka w grzeSam gameplay stosuje technikę tak zwanego „wyłaniania się”. Jego trzonem jest eksploracja bardzo dużego otwartego świata - mamy w tym niebywałą swobodę i to sami opracowujemy odpowiednią strategię oraz plany na najbliższą przyszłość. Świat jest zróżnicowany i przepełniony naturalnymi niebezpieczeństwami. Tutaj każdy stromy klif, każda rwąca rzeka jest w stanie doprowadzić nas do śmierci.

Poleganie na własnych umiejętnościach survivalowych jest tutaj kluczem, bowiem przy przemierzaniu świata napotkamy na przeciwników o dynamicznej Sztucznej Inteligencji. Jeżeli zatem nie przygotowaliśmy się do tych walk wcześniej (między innymi poprzez tworzenie sobie broni i narzędzi), może być nam ciężko. Prawie każde miejsce, porzucony samochód, skrzynia z narzędziami czy cokolwiek innego jest możliwe do sprawdzenia i przeszukania, co czyni z nich nie tylko źródła cennych przedmiotów, ale elementy, o które niejednokrotnie będziemy się pojedynkowali z przeciwnikami. Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

TechnikaliaGra powstała wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 4 i bazuje na silniku Unreal Engine 4. Autorzy postarali się o niesamowicie realistyczną oprawę graficzną, bogatą w różnego rodzaju efekty pogodowe (śnieg, deszcz, wiatr) oraz oferującą zmienny cykl dnia i nocy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 czerwca 2016.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Days Gone zadebiutuje w przyszłym roku

  11 grudnia 2017
  Dobre wieści dla posiadaczy PS4 prosto z PlayStation Experience 2017. Według Sony Bend w roku 2018 powinniśmy już ujrzeć w akcji grę Days Gone, exclusive na PS4 pozwoli nam przenieść się do świata opanowanego...
 • #

  Days Gone nową marką ekskluzywną dla PlayStation 4

  14 czerwca 2016
  W trakcie swojej dzisiejszej (zakończonej w nocy) konferencji prasowej w ramach targów E3 2016, studio Sony zapowiedziało zupełnie nową markę, która wzbogaci katalog produktów ekskluzywnych dla jego konsoli...
Podobne gry
Gra

Days Gone

 • Platformy: PS4
 • Gatunek: Gra akcji
 • Producent: Bend Studio
 • Wydawca: Sony Interactive Entertainment America
 • Tematy Post-apokalipyczna, Zombie
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 2017 PS4