Dead by Daylight - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Gamedile.pl

#

Dead by Daylight

PC | Producent: Behaviour Interactive | Wydawca: Starbreeze AB
Opis gry
Dead by Daylight to stworzona przez studio Behaviour Interactive nowatorska gra akcji przeznaczona do rozgrywki wieloosobowej. Powstała wyłącznie z myślą o dystrybucji cyfrowej na platformie PC. Oferuje sporą różnorodność dzięki proceduralnie generowanym poziomom, a także unikalności rozgrywki.

Mechanika rozgrywkiKażda rozgrywka w grze sprowadza się do pojedynków między czterema graczami a ich jednym przeciwnikiem. Jedna osoba wciela się w dysponującego nadnaturalnymi umiejętnościami mordercę, reszta natomiast w czterech zwykłych śmiertelników. Podczas gdy zadaniem tego pierwszego jest naturalnie pozbycie się przeciwników, pozostali gracze muszą przetrwać. Aby to zrobić, zalecana będzie współpraca między ocalałymi - nie będzie ona jednak konieczna. Będziemy zatem mogli zachowywać się całkowicie samolubnie, jeżeli tylko uznamy, że będziemy w stanie przetrwać sami.

Ocaleli rozgrywkę obserwują z perspektywy trzeciej osoby, co daje im większą kontrolę nad tym, co dzieje się dookoła nich. Zabójca ma ograniczone pole widoku, a grając nim zabawę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Dysponuje jednak specjalnymi zdolnościami, które ułatwiają mu radzenie sobie z przeciwnikami. Zabójców jest kilka (do wyboru) i każdy z nich dysponuje swoją własną paletą umiejętności.

Całość dodatkowo utrudniają generowane proceduralnie poziomy, dzięki którym każda kolejna rozgrywka jest inna od pozostałych. Ponadto zabójcę poznajemy dopiero w momencie, w którym go spotykamy - wcześniej nie mamy pojęcia, ani gdzie się znajduje, ani też jak wygląda.

Warstwa technicznaGra została wykonana w pełnym trójwymiarze i mrocznej atmosferze. Cały czas mamy odczuwać strach towarzyszący „byciu zwierzyną”.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 grudnia 2016.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:brak danych
Sieciowo:brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Sony zdradziło ofertę PS Plus na sierpień

  01 sierpnia 2018
  Wiemy już na jakie produkcje mogą liczyć subskrybenci abonamentu PS Plus w sierpniu, oto ich lista: Mafia III (PS4)Dead by Daylight (PS4)Here They Lie (PS4, PS VR)Wiedza to potęga (PS4, PlayLink)Bound by Flame...
 • #

  Konsolowy Dead by Daylight trafił na polskie półki sklepowe...

  03 lipca 2017
  Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, do sprzedaży na terenie całej Polski trafiła właśnie konsolowa edycja kładącej nacisk na zabawę kooperacyjną gry Dead by Daylight. Całość dystrybuowana jest w Edycji...
 • #

  Znamy datę polskiej premiery oraz zawartość edycji specjalne...

  13 czerwca 2017
  Od zeszłego roku z tytułem Dead by Daylight od studia 505 Games zapoznać mogą się gracze pecetowi. 30 czerwca gra przeniesie się jednak również na konsole Playstation 4 oraz Xbox One. Tytuł zadebiutuje od razu...
Podobne gry
Gra

Dead by Daylight

 • Platformy: PC
 • Gatunek: Gra akcji» FPP» TPP
 • Producent: Behaviour Interactive
 • Wydawca: Starbreeze AB
 • Tematy Horror

Wydania gry

już wydane
# 14 czerwca 2016 PC