Devil May Cry 5 (Devil May Cry V) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Gamedile.pl

#

Devil May Cry 5

PCPS4XO | Producent: Capcom | Wydawca: Capcom, Cenega
Znana także jako Devil May Cry V.
Opis gry
Devil May Cry 5 jest kolejną częścią popularnej serii slasherów należącej do firmy Capcom. Trafiła na łamy komputerów osobistych i konsol Xbox One i PlayStation 4, po raz pierwszy w historii cyklu porzucając konsole poprzedniej generacji. Nad powstawaniem całości czuwał Hideaki Itsuno, postać ikoniczna w historii DMC.

Gra została publicznie ogłoszona w czasie targów E3 2018.

Fabuła gryMinęło kilka lat od wydarzeń z poprzednich części - zagrożenie ze strony demonów po raz kolejny powróciło. Złowrogie istoty znów planują przejąć kontrolę nad światem i pogrążyć go w chaosie. Inwazja zła rozpoczyna się wraz z zasadzeniem nasion demonicznego drzewa w mieście Red Grave - piekielny twór przyciąga do siebie młodego łowcę demonów, Nero, przyjaciela Dante. Gdy dociera na miejsce zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak to wszystko się rozpoczęło, w jaki sposób stracił demoniczną rękę i co doprowadziło do inwazji demonów.

Mechanika rozgrywkiDevil May Cry 5 to dynamiczna gra akcji, w której głównym elementem jest walka. Wcielamy się w jedną z trzech grywalnych postaci, by siać postrach wśród całych demonicznych legionów. Rozgrywka została podzielona na etapy, a za przejście każdego z nich otrzymujemy ocenę odpowiadającą efektywności naszego występu.

Pojedynki, które są główną częścią zabawy, mechaniką w dużym stopniu przypominają to, co oferowały poprzednie części serii. Od teraz możemy używać wybranych interaktywnych elementów otoczenia, czy to chowając się za nimi, czy też ciskając prosto we wroga. Choć osią zabawy jest pojedynkowanie się z ogromnymi i wymagającymi bossami, zdarzają się i walki z kilkoma przeciwnikami jednocześnie - wtedy liczyć się będzie nie tylko przyjmowana taktyka, ale i umiejętność podziału uwagi na każdego z nich.


Warstwa technicznaDevil May Cry 5 zostało zaprojektowane na bazie silnika RE Engine, który był już wcześniej eksploatowany przez Capcom przy okazji siódmej odsłony serii Resident Evil. Cała szata graficzna cechuje się przesyceniem spektakularnych efektów specjalnych, do których przyzwyczaiła nas zresztą cała seria. Na uwagę zasługują również przerywniki filmowe zaprojektowane przez Yuji Shimomurę, który zajął się nimi również w dwóch poprzednich częściach cyklu (nie licząc DMC)
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 13 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Devil May Cry 5

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producent: Capcom
  • Wydawca: Capcom, Cenega
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 2019 PCPS4XO
# 2019 PCPS4XO