Far Cry Primal - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Gamedile.pl

#

Far Cry Primal

PCPS4XO | Producent: Ubisoft Montreal | Wydawca: Ubisoft
Opis gry

Informacje ogólneFar Cry Primal to kolejna odsłona popularnej, przyciągającej do ekranów miliony graczy serii pierwszoosobowych gier akcji stworzonych przez francuskie studio Ubisoft Montreal w kooperacji z innymi oddziałami firmy (przede wszystkim Ubisoft Shanghai, Ubisoft Kiev oraz Ubisoft Toronto). Dla odmiany autorzy postanowili przenieść nas w prymitywną epokę kamienia łupanego, na dziesięć lat przed naszą erą.

Fabuła gryW grze przybliżona nam zostaje postać Takkara - doświadczonego łowcy, będącego jednocześnie jedynym ocalałym ze swojej grupy łowców. Przenosimy się do pięknej, ale jednocześnie dzikiej i przepełnionej niebezpieczeństwami krainy zwanej Oros, gdzie poznamy świat, w którym to my jesteśmy zwierzyną. Naszym zadaniem będzie tutaj nie tylko przetrwanie, ale również poskromienie dzikiej natury. To, czy podporządkuje się ona nam zależeć będzie tylko od nas.

Rozgrywka w grzeTradycyjnie dla serii, akcję w grze obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a zatem z oczu głównego bohatera. Przemierzamy ogromny otwarty świat, starając się zwiedzić każdy jego zakamarek - wszędzie kryją się tutaj bowiem miejsca, w których można coś robić. Mowa tutaj o wykonywaniu rozmaitych zadań, podziwianiu natury, ale też polowaniu na zwierzęta, uciekaniu przed silniejszymi osobnikami oraz tworzeniu własnych przedmiotów, które również pełni tutaj ważną rolę. Nie należy również nie doceniać systemu rozwijania umiejętności, który jest tu dość rozbudowany i pozwala na efektywniejsze wykonywanie czynności, a także rozwijanie puli akcji, które możemy podejmować w świecie gry.

Naturalnie rzecz biorąc w grze nie brakuje walki - nie korzystamy w niej jednak z nowoczesnych zdobyczy technologicznych. Zgodnie z tematyką całości, wykorzystujemy tutaj wyłącznie zdobycze ludzi z epoki kamienia łupanego. Łuki, maczugi oraz włócznie stają się tutaj zatem naszymi głównymi środkami do radzenia sobie z przeciwnikami. Walka toczy się tutaj nie tylko z dzikimi zwierzętami (mamutami czy tygrysami szablozębymi), ale i wrogo do nas nastawionymi ludzkimi plemionami.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 17 października 2015.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:brak danych
Sieciowo:brak danych
Podobne gry
Gra

Far Cry Primal

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Gra akcji» FPS
  • Producent: Ubisoft Montreal
  • Wydawca: Ubisoft
  • Dystrybutor PL: Ubisoft
  • Tematy Prehistoria

Wydania gry

planowane
# 2016 PCPS4XO
# 2016 PS4XO