Gamedile.pl

#
Opis gry
Forza Motorsport 7 jest kolejną odsłoną bardzo popularnej serii gier wyścigowych autorstwa Turn 10 Studios, od wielu lat będącą tytułem ekskluzywnym na platformy sprzętowe firmy Microsoft. Oprócz Xboksa One autorzy postanowili dać możliwość gry również pecetowcom w ramach usługi Xbox Play Anywhere. Dodatkowo, dzięki crossplayowi, użytkownicy obu platform mogą ścigać się ze sobą.

Gra swojego medialnego debiutu doczekała się na targach E3 2017 w Los Angeles, gdzie rozpoczęła konferencję koncernu Microsoft. Tam też firma ogłosiła swoją nowo rozpoczętą współpracę z marką Porsche, a przy okazji zapowiedziała jej nowe (autentyczne) auto - Porsche 2018 911 GT2 RS. Stało się ono sygnaturą tej odsłony cyklu, trafiając zarówno na okładkę, jak i do samej gry.

Mechanika rozgrywkiNajważniejszym elementem gry Forza Motorsport 7 są samochody. Autorzy oddali nam do dyspozycji przeszło siedemset modelów aut, z których każdy posiada swoje własne unikalne cechy charakterystyczne i przynależy do jednej z kilku kategorii. Znalazło się tutaj miejsce zarówno dla prawdziwych legend motoryzacji, jak i najnowszych modeli. Każdy z samochodów ma przy tym swój odpowiednik w rzeczywistości, przy czym auta możemy w niemal dowolny sposób modyfikować, zarówno pod względem czysto technicznym, jak i optycznym, zmieniając ich wygląd oraz poszczególne elementy. Ułatwi to wbudowany w grę tryb ForzaVista, pozwalający obejść auto z każdej strony i obejrzeć jego wnętrze, by przyczynić się do modyfikacji w nawet najmniejszym jego elemencie. Również kierowcy mogą ulegać personalizacji, która zakłada zmianę ich wyglądu przy użyciu niezliczonych gadżetów i elementów ubioru.

Rozgrywka w grze toczy się, podobnie, jak w innych odsłonach serii, na zamkniętych torach wyścigowych w przeszło 30 różnych środowiskach oraz 200 zróżnicowanych wariantach. Całość łączy w sobie realizm oraz zręcznościowy charakter, przy czym nie skłania się bardziej ku żadnej z tych stron - w związku z tym rozgrywka jest przystępna zarówno dla nieco młodszych i początkujących graczy, jak i tych bardziej doświadczonych i zaznajomionych ze strukturą serii.

Głównym trybem zabawy w Forza Motorsport 7 jest kariera - pozwala nam ona przebyć całą historię motoryzacji, biorąc udział w wyścigach znanych z jej kart. Naturalnie rzecz biorąc nie mogło zabraknąć tutaj miejsca dla rozgrywki wieloosobowej, w której możemy stanąć w szranki zarówno ze znajdującym się obok nas przyjacielem (podzielony ekran), jak i z wieloma innymi graczami, korzystając z sieciowego multiplayera.

Warstwa technicznaForza Motorsport 7 została stworzona na bazie opracowanego od podstaw silnika, mającego na celu w pełni wykorzystywać możliwości sprzętowe konsoli Xbox One X, zapowiedzianej w tym samym dniu, co gra sama w sobie. W związku z tym można tutaj liczyć na natywne wsparcie dla rozdzielczości 4K, jak również na utrzymanie płynności na poziome 60 klatek na sekundę. Autorzy zadbali o jeszcze dokładniejsze oddanie detali, w szczególności tych związanych z kolizjami - w związku z tym można liczyć między innymi na trzęsącą się kamerę przy wchodzeniu w poślizg, bądź też telepiące podczas jazdy części, które wcześniej zostały uszkodzone. Dodatkowo zadbano o dynamiczną pogodę, która zmienia się wraz z czasem i która ma wpływ nie tylko na to, jak wygląda tor, po którym się poruszamy, ale też jak się po nim jeździ.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1-2 graczy, rywalizacja, single player, split screen
Sieciowo:20-24 graczy, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Forza Motorsport 7 już z opcją preload

  26 września 2017
  Forza Motorsport 7 zadebiutuje już 28 września, jednak osoby, które zdecydowały się nabyć cyfrowe edycje przedpremierowe mogą już skorzystać z preloadu. Polega on na możliwości wcześniejszego pobrania...
 • #

  Twórcy ujawnili kolejny zestaw aut do Forza Motorsport 7

  27 lipca 2017
  Turn 10 zdecydowało się ujawnić kolejny pakiet samochodów, jakie znajdą się w grze wyścigowej Forza Motorsport 7. Wcześniej firma udostępniła listę, na której znalazły się pojazdy takich marek jak Aston...
 • #

  Forza Motorsport 7 oficjalnie zapowiedziana - w sprzedaży ju...

  11 czerwca 2017
  Studio Microsoft oficjalnie zapowiedziało grę Forza Motorsport 7, będącą kontynuacją popularnej serii gier wyścigowych. Trafi ona na łamy konsoli Xbox One X już 3 października bieżącego roku. Informacja ta...
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 10 x64
 • Procesor: Intel i5-750 2.67 GHz
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GT 740 / NVIDIA GTX 650 / AMD R7 250X (2 GB VRAM)
 • Miejsce na dysku: 108,14 GB

Zalecana konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 10 x64
 • Procesor: Intel i5 4460 3.2GHz
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 670 / NVIDIA 1050 Ti (4 GB VRAM)
 • Miejsce na dysku: 108,14 GB
Gra

Forza Motorsport 7

Wydania gry

już wydane
# 03 października 2017 PCXO
# 03 października 2017 PCXO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
XO
PC