Gamedile.pl

#

God of War

PS4 | Producent: Sony Computer Entertainment | Wydawca: Sony Computer Entertainment
Opis gry
God of War to kontynuacja niezwykle popularnego cyklu gier akcji, którego początek notuje się na 2005 rok. Seria ta od początku wydawana była ekskluzywnie na konsole firmy Sony - każda z jej części powstawała zresztą w jednym z pododdziałów wspomnianego koncernu, a konkretnie w tym osadzonym w Santa Monica. Autorzy zdecydowali się zrezygnować z liczb w tytule, idąc wraz z popularną ostatnio praktyką nadawania nowym grom ich pierwotnych tytułów.

Fabuła gryOpowiedziana w grze historia po raz kolejny przedstawia nam postać Kratosa, który po zniszczeni Olimpu postanowił wieść spokojne życie u boku swojej nowo założonej rodziny. Niestety, jego spokój i wytchnienie nie potrwały zbyt długo, gdyż tym razem na jego drodze pojawili się stwory i bóstwa rodem z mitologii nordyckiej.

Rozgrywka w grzeSam główny schemat rozgrywki w God of War nie odbiega w znacznym stopniu od tego znanego z poprzednich odsłon cyklu. Nadal elementem centralnym jest tutaj walka - przemierzając bardzo widowiskowe obszary rozprawiamy się z kolejnymi watahami przeciwników w sposób szybki i płynny. Widoczne jest tu jednak kilka zmian, z których podstawową jest umiejscowienie kamery - od teraz podąża ona za bohaterem, znajdując się tuż za jego plecami.

Warstwa technicznaWydanie gry na PlayStation 4 dało autorom wiele nowych możliwości, w tym przede wszystkim tych technicznych, związanych z oprawą wizualną. Możemy tutaj liczyć na bardzo szczegółowe i imponujące lokacje, ale także jeszcze bardziej widowiskowe efekty specjalne. Przerywniki filmowe z kolei nabrały tutaj jeszcze większego wydźwięku. Na uwagę zasługuje również ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez Beara McCreary'ego (którego utwory pojawiły się już między innymi w serialach „The Walking Dead” i „Defiance”).
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 20 czerwca 2016.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Ujawniono zawartość God of War: Stone Mason Edition

  17 stycznia 2018
  Dzięki Gamestop wiemy już, jak będzie wyglądała wersja kolekcjonerska najnowszego God of War. Zestaw zatytułowany Stone Mason Edition otrzyma cenę 149,99 dolarów, czyli ok. 511 zł. Jest zdecydowanie wart uwagi...
 • #

  God of War na pierwszym zwiastunie z rozgrywki

  13 czerwca 2017
  W czasie swojej konferencji w ramach targów E3 2017 studio Sony zaprezentowało grę God of War w jej pełnej okazałości. Nowy zwiastun prezentuje Kratosa nie tylko na filmowych przerywnikach, ale także w czasie...
Bohaterowie gry
Gra

God of War

 • Platformy: PS4
 • Gatunek: Gra akcji» TPP
 • Producent: Sony Computer Entertainment
 • Wydawca: Sony Computer Entertainment
 • Tematy Mitologia nordycka
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 20 kwietnia 2018 PS4