Gamedile.pl

#

Indiana Jones and the Infernal Machine

GBCPCN64 | Producent: LucasArts | Wydawca: LucasArts
Opis gry
Przygodowa gra akcji stworzona przez studio LucasArts i wydana w 1999 roku na komputery osobiste. W 2000 tytuł trafił również na konsole Nintendo 64 za sprawą Factor 5, a w 2001 na Game Boy Color, a wersję tę przygotowała firma HotGen. Była to pierwsza w pełni trójwymiarowa odsłona przygód Indiany Jonesa z akcją toczącą się przed wydarzeniami ukazanymi w filmie Królestwo Kryształowej Czaszki, a po Ostatniej Krucjacie.

Duży wkład w powstanie gry miał Hal Barwood, który to m.in. stwierdził, że Naziści jako wrogowie archeologa byli zbyt mocno eksploatowani i zastąpił ich Sowietami, a akcje przeniósł do okresu Zimnej Wojny. W grze planowano również zawrzeć temat UFO, jednak na to nie zgodził się George Lucas, który miał w planach umieszczenie go w czwartym filmie z Harrisonem Fordem. W tych okolicznościach Barwood zdecydował się rzucić Indy'ego na poszukiwanie tytułowego Infernal Machines powiązanego z biblijną Wieżą Babel. Inspiracją dewelopera był w tym wypadku mechanizm z Antykithiry, który służył w starożytności od obliczania pozycji ciał niebieskich.

Fabuła gryRok 1947. Archeolog Indiana Jones po II Wojnie Światowej powraca do pracy przy wykopaliskach, w kanionach w Utah odwiedza go dawna znajoma Sophia Hapgood. Okazuje się, że teraz jest ona agentką CIA i bada dla rządu sprawę Sowietów przeszukujących Babilon. Przewodzi nimi dr Gennadi Volodnikov, który jest mocno zainteresowany tematem innych wymiarów. CIA obawia się, że Sowieci mogą poszukiwać nowej broni masowego rażenia. Hapgood wynajmuje więc łowcę przygód, by dowiedział się, co knuje Volodnikov, a ten szybko dowiaduje się, że doktor szuka sposobu na kontakt z babilońskim bogiem Mardukiem.

W czasie swojej przygody Indy odwiedzi m.in. Meksyk, Peru czy Filipiny.

Silnik gryGra wykorzystuje Jones Engine, czyli zmodyfikowaną wersję Sith Engine, który wcześniej wykorzystany został m.in. w produkcjach Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II oraz Star Wars Jedi Knight: Mysteries of the Sith.

Mechanika rozgrywkiIndiana Jones and the Infernal Machine to gra z widokiem TPP. Jako słynny archeolog głównie rozwiązujemy zagadki, jak również wspinamy się i skaczemy po platformach, często wykorzystując do tego markowy bicz bohatera. Ważnym elementem tytułu jest także walka, w której do naszej dyspozycji oddano także broń palną oraz maczetę. Naprzeciwko nam z kolei twórcy posyłają między innymi węże, żołnierzy czy mityczne stwory. Gra składa się z 17 etapów, a część z nich pozwala nam też na przejęcie sterów nad pojazdami, w tym jeepem czy pontonem. Tytuł spotkał się z dobrym przyjęciem, jednak gracze krytykowali w nim sterowanie oraz wysoki poziom trudności.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 09 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak trybu sieciowego
Podobne gry
Gra

Indiana Jones and the Infernal Machine

  • Platformy: GBCPCN64
  • Gatunek: Przygodowa gra akcji» TPP
  • Producent: LucasArts
  • Wydawca: LucasArts
  • Dystrybutor PL: Licomp Empirical Multimedia

Wydania gry

planowane
# 2000 PC
# 1999 GBCPCN64

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC