Gamedile.pl

#

Indiana Jones and the Staff of Kings

PS2PSPNDSWii | Producent: LucasArts | Wydawca: LucasArts
Opis gry
Przygodowa gra akcji stworzona przez studio LucasArts i wydana w roku 2009 na konsolach PS2, PSP, Wii oraz Nintendo DS. Edycje na różne platformy nie były jednak identyczne - część z nich zaczynała się w innym momencie, ukazując (lub nie) nowe wątki. Wersja na Wii, jako jedyna, pozwala również na zabawę w kooperacji. W tym wypadku jeden z graczy steruje Indianą Jonesem, a drugi przejmuje rolę jego ojca, dr Henry'ego Jonesa Seniora. Jako dodatek otrzymała ona również grę point & click Indiana Jones and the Fate of Atlantis jako możliwą do odblokowania.

Akcja gry toczy się rok po wydarzeniach ukazanych w filmie Ostatnia krucjata.

Fabuła gryHistoria rozgrywa się w roku 1939 i koncentruje się na poszukiwaniu przez Indy'ego swojego zaginionego mentora, Charlesa Kingstona. Ruszając jego śladem trafia również na trop laski Mojżesza, czyli artefaktu, który umożliwił Żydom ucieczkę z Egiptu dzięki rozstąpieniu się Morza Czerwonego. Rywalem Indy'ego jest dawny towarzysz, niemiecki archeolog Magnus Völler.

Przygoda obejmuje podróże do Sudanu, San Francisco, Panamy, Istambułu czy Nepalu.

Mechanika rozgrywkiIndiana Jones and the Staff of Kings jest grą trójwymiarową z widokiem trzecioosobowym. Podobnie jak w wielu poprzednich odsłonach przygód Indiany Jones, również tutaj przede wszystkim mierzymy się ze zręcznościowymi epizodami opartymi na wspinaczce oraz skakaniu po platformach. W grze znalazły się również zagadki oraz walka. W głównej mierze walczymy z Nazistami, za pomocą bicza możemy wytrącać im bronie z rąk, a także przyciągać do siebie. Indy jest w stanie podnosić upuszczoną przez wrogów broń i walczyć nią do jej zniszczenia. Oprócz tego ma też możliwość chwytania przeciwników i wykonywania na nich specjalnych ataków wykańczających.

W produkcji zasiadamy także za sterami pojazdów - poprowadzimy m.in. dwupłatowiec tratwę czy samochód, a nawet znajdziemy się na grzbiecie słonia.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 09 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak trybu sieciowego
Podobne gry
Gra

Indiana Jones and the Staff of Kings

  • Platformy: PS2PSPNDSWii
  • Gatunek: Przygodowa gra akcji» TPP
  • Producent: LucasArts
  • Wydawca: LucasArts
  • Dystrybutor PL: Licomp Empirical Multimedia

Wydania gry

planowane
# 2009 PS2PSP
# 2009 PS2PSPNDSWii

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS2
PSP
Wii
NDS