MENU

#

Kingdom Come: Deliverance

PCPS4XO | Producent: Warhorse Studios | Wydawca: Warhorse Studios
Opis gry

Informacje ogólneTytuł cRPG stworzony przez czeskie studio Warhorse z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach ósmej generacji. Autorzy początkowo mieli duże problemy podczas kreacji gry -ambitne plany odwzorowania średniowiecznego okresu oraz skupienia się na realistycznym oddaniu tych realiów nie spotkały się z uznaniem potencjalnych wydawców. Fundusze udało się pozyskać dopiero dzięki kampanii na Kickstarterze. Użytkownicy popularnego serwisu przekazali twórcom aż 1 106 371 funtów, choć startowy cel wynosił jedyne 300 tysięcy. Sukces ten zapewnił Warhorse wsparcie ze strony Deep Silver.

Przez swoje rozbudowanie oraz sandboksowy charakter Kingdom Come: Deliverance nasuwa skojarzenia z The Elder Scrolls V: Skyrim czy serią Mount & Blade, z kolei poziom trudności ma wiele wspólnego z cyklem Dark Souls autorstwa From Software.

Fabuła gryHistoria rozpoczyna się w średniowiecznych Czechach i sięga po czasy rzeczywiste.

Kiedy po śmierci ojca Wacław IV zostaje nowym królem państwa, jego brat Zygmunt dopuszcza się zdrady. Więzi monarchę i najeżdża kraj z własną armią. Henryk, główny bohater gry, boleśnie odczuwa to na własnej skórze. Maszerujące wojska napadają i niszczą jego wioskę, a on jako jedyny uchodzi z życiem. Od tego momentu zaczyna się jego przygoda napędzana chęcią zemsty na oprawcach. Sam jednak nie spodziewa się, że popchnie go ona również w politykę i pozwoli wpłynąć na losy swego kraju.

Silnik gryKingdom Come: Deliverance korzysta z zaawansowanego silnika CryEngine, który wykorzystany został między innymi przy produkcji serii gier akcji Crysis.

Mechanika rozgrywkiTytuł jest nieliniową grą role-play, w której ogromne znaczenie ma realizm oraz zgodność z epoką. Protagonista nie ma jasno określonej profesji, dlatego tylko od nas i naszych preferencji zależeć będzie, jak rozwiążemy każde zadanie. Zarówno misje z wątku głównego, jak i te poboczne wykonać można korzystając zarówno z drogi dyplomacji, jak i przebiegłości czy brutalnej siły. System walki w Kingdom Come: Deliverance daje nam wiele możliwości prowadzenia natarcia i parowania ataków, jest jednak bardzo wymagający i skupiony na taktyce. Z pomocą w każdym aspekcie przychodzi jednak możliwość rozwoju bohatera.

W grze możemy liczyć na ogromny zestaw średniowiecznego oręża, mowa tu nie tylko o mieczach, toporach czy łukach, lecz również zbrojach, w których grze znajdziemy aż 16 różnych rodzajów. Do tego dochodzi również opcja zaznania życia rzemieślnika i wytwarzanie własnych wyrobów za pomocą zestawu minigier.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 11 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Podobne gry
Gra

Kingdom Come: Deliverance

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Fabularna» cRPG
  • Producent: Warhorse Studios
  • Wydawca: Warhorse Studios
  • Tematy Historia

Wydania gry

planowane
# 13 lutego 2018 PCPS4XO