#

Kirby for Switch

Switch | Producent: Nintendo | Wydawca: Nintendo
Opis gry
Kirby jest kolejną odsłoną bardzo popularne, jednej z najbardziej kojarzących się z japońskim koncernem Nintendo serii. Jest to jednocześnie jej pierwsze pojawienie się na łamach konsoli Nintendo Switch, dla której powstała w formie ekskluzywnej. Gra wprowadza powiew świeżości do całego cyklu, oferując mnóstwo nowych funkcjonalności.

Wieści o powstawaniu gry Kirby po raz pierwszy pojawiły się na targach E3 2017. Wtedy też całość występowała pod roboczą nazwą Kirby for Switch.

Mechanika rozgrywkiKirby to dwuwymiarowa side-scrollowa platformówka, w której kierujemy poczynaniami tytułowego różowego stworka. Posiada on bardzo unikalną zdolność - potrafi połykać przeciwników i przejmować ich moce. W związku z tym jest w stanie przybierać nowe formy, co ma swoje odzwierciedlenie nie tylko w wyglądzie, ale i zmianie zdolności, jakimi się posługuje. Połykając rycerza pozyska miecz, którym może walczyć z innymi rywalami - pochłaniając kule ognia z kolei sam zyskuje możliwość posługiwania się tym żywiołem. Nowych form jest znacznie więcej, niż w poprzednich odsłonach cyklu, a każdą z pozyskiwanych mocy możemy dodatkowo ulepszyć, by cieszyć się jeszcze większą siłą ataku.

Jedną z największych zmian w grze jest możliwość rozgrywki wieloosobowej, w którą mogą być zaangażowane maksymalnie cztery osoby. Skorzystają one z poziomego ustawienia kontrolera Joy-Con.

Warstwa technicznaKirby to gra przeznaczona również dla młodszych odbiorców, co ma swoje odzwierciedlenie w oprawie graficznej - ta obfituje w bardzo wesołe kolory. Po raz pierwszy w historii cyklu całość dostępna jest w wysokiej rozdzielczości, którą zapewnia docelowa platforma sprzętowa. Sympatyczny charakter gry dodatkowo buduje udźwiękowienie, stale zachęcające do dalszej zabawy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1-4 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
Sieciowo:brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
  • #

    Kirby w 2018 roku trafi na Switcha

    13 czerwca 2017
    Zorganizowana drogą internetową konferencja firmy Nintendo w ramach targów E3 2017 zdradziła, że powstaje kolejna odsłona serii Kirby. Nowa gra z bardzo sympatycznym różowym bohaterem na pierwszym planie będzie...
Podobne gry
Gra

Kirby for Switch

Platformówka

Wydania gry

planowane
# 2018 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
SWITCH