Gamedile.pl

#

Madden NFL 17

360PS3PS4XO | Producent: EA Tiburon | Wydawca: Electronic Arts
Opis gry
Madden NFL 17 to stworzona z myślą o konsolach siódmej i ósmej generacji gra sportowa poruszająca tematykę futbolu amerykańskiego, w całości powstała w wewnętrznym oddziale studia deweloperskiego EA Sports (Tiburon). Stanowi kolejną odsłonę wydawanej rokrocznie serii sygnowanej nazwiskiem znanego, a wręcz legendarnego zawodnika (a później i trenera oraz komentatora) Johna Maddena.

Na okładce najnowszej części znalazł się Rob Gronkowski z drużyny New England Patriots, zdobywców pucharu Super Bowl w 2015 roku.

Mechanika rozgrywkiGłówny trzon rozgrywki w Madden NFL 17 pozostał niezmieniony - nadal zatem kierujemy tutaj drużyną uprawiającą futbol amerykański, a całość nastawia się na jak najbardziej autentyczne przedstawienie realiów tego sportu. Krok ku większemu realizmowi autorzy poczynili między innymi poprzez poprawienie Sztucznej Inteligencji formacji defensywnych, lepiej reagujących na nasze zbliżanie się na pole przeciwnika. Poprawiono sterowanie zawodnikiem, który w danym momencie posiada piłkę, czyniąc go jeszcze bardziej zwrotnym. Sprawdzone rozwiązania mieszają się tu zatem z nowościami, wprowadzonymi w sposób delikatny, mający za zadanie nie psuć, a polepszać całą mechanikę.

Naturalnie rzecz biorąc autorzy po raz kolejny zadbali o pełną licencję federacji NFL, dzięki której można liczyć na zobaczenie prawdziwych zawodników i drużyn na boisku. Głównym elementem gry pozostał tryb kariery (zwany tutaj Franchise), w którym po raz kolejny wcielamy się w postać managera i prowadzimy własny zespół przez kolejne sezony, zarówno kierując w nim w czasie meczu, jak i zajmując się transferami, kontraktami, treningami i innymi poza nim.

Oprócz możliwości zabawy w pojedynkę, gra daje również sposobność zabawy wieloosobowej dla maksymalnie czterech osób. W zależności od wyboru, może się ona odbywać na zasadzie współpracy lub rywalizacji.

Warstwa technicznaMadden NFL 17, podobnie, jak poprzednia odsłona serii, bazuje na opracowanym przez Electronic Arts silniku Ignite, który od jakiegoś czasu napędza gry sportowe „Elektroników” - zapewnia on czerpanie pełni możliwości sprzętowych z konsol PlayStation 4 i Xbox One. Wersje na konsole siódmej generacji bazują na jego uboższej wersji, w związku z czym w znacznym stopniu odbiega poziomem od swojego „nowszego” modelu.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 24 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, wspólny ekran
Sieciowo:2 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Madden NFL 17

Wydania gry

już wydane
# 23 sierpnia 2016 360PS3PS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4
XO
PS3
360