Gamedile.pl

Czy Playstation Plus połączy się z Playstation Now?

I jakie może to mieć znaczenie dla Polaków?


Podwyżka cen subskrypcji Playstation Plus wywołała sporo kontrowersji (szerzej możecie o niej poczytać tutaj). W sieci pojawiły się jednak przecieki, wedle których wzrost cen jest związany z podpięciem do abonamentu również usługi Playstation Now. Do tego tematu postanowił się odnieść Tidux, człowiek, który już nie pierwszy raz wyłapywał informacje jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem ich przez Sony.

Donosi on o nowym schemacie działania subskrypcji, który mają potwierdzać trzy niezależne źródła. W ramach niego gracze otrzymywaliby co miesiąc:

  • dwie gry na konsolę PS4
  • dwie gry w ramach Playstation Now
  • dwa filmy


Rozwiązanie to miałoby zadebiutować wraz z aktualizacją 5.0. Te doniesienia również przyniosły wiele kontrowersji. Przede wszystkim gracze upatrują się w nich rezygnacji ze wsparcia PS3 oraz PS Vita w ramach abonamentu. Ni mniej ważna jest także usługa PS Now, która pozwala na streamowanie gier ze starszych konsol i ogrywanie ich na przykład na PS4. Przyjemnie byłoby zagrać w Red Dead Redemption na najnowszej konsoli Sony, prawda?

Owszem, jednak... póki co, PS Now w Polsce nie jest dostępny. Więc o ile plotki faktycznie się potwierdzą albo z nową aktualizacją otrzymamy dostęp do wszystkich usług lub zapłacimy wyższą cenę za produkt wybrakowany. Czas jednak to zweryfikuje.