Gamedile.pl

Usain Bolt ambasadorem PES 2018 i... dostępnym zawodnikiem

Konami wykonało niespodziewany ruch.
napisał Krzysiek Kałuziński, 13 czerwca 2017 o 13:24| #Konami #Techland
Podczas gdy Fifa 18 promowana jest przez Cristiano Ronaldo z Realu Madryt, Konami zdecydowało się na nietypowy ruch i na swojego ambasadora wybrało nie piłkarza, lecz... sprintera, Usaina Bolta! Jamajczyk nie tylko reklamuje najnowsze Pro Evolution Soccer, wystąpi również jako jeden z dostępnych zawodników.

Jeśli nie mieliście okazji nigdy usłyszeć o Usainie Boltcie, to spieszymy z pomocą. To urodzony w 1986 roku lekkoatleta i biegacz o nieprzypadkowym pseudonimie „Błyskawica”. Jest trzykrotnym mistrzem olimpijskim z Pekinu, Londynu i Rio de Janeiro, jedenastokrotnym (!) mistrzem i dwukrotnym wicemistrzem świata. Ten zdobywca 23 złotych medali nadal jest rekordzistą świata w sprincie na dystansie 100 i 200 m. Konami zdecydowało się zeskanować jego twarz i posturę, a także odwzorować sposób biegu oraz charakterystyczną cieszynkę. W PES 18 wystąpi jako agent i zawodnik w trybie myClub.

Usain Bolt został ambasadorem PES 18


Oto co o swojej roli mówi sam Jamajczyk: „Kocham piłkę nożną, a w PES-a grałem odkąd pamiętam. To najlepsza piłkarska gra i wielkim zaszczytem jest być częścią jej sukcesu. Kiedy pojawiła się możliwość pojawienia się jako zawodnik w PES 2018, wyglądała zbyt pięknie by być prawdą. Deweloperzy zeskanowali moją twarz oraz przenieśli do gry wszystkie ruchy. To była fascynująca praca i mam nadzieję, że każdy kto zamówi grę przed premierą, będzie w pełni zadowolony z możliwości mojego wirtualnego odpowiednika.”

Gra ukaże się 14 września na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox Ona i Xbox 360, a Usain Bolt będzie dostępny dla osób, które zdecydują się przedpremierowo zamówić grę.