Gamedile.pl

#
Opis gry
Kontynuacja gry cRPG Pillars of Eternity wydanej w roku 2015. Za jej produkcję ponownie odpowiedzialne było studio Obsidian Entertainment. Podobnie jak w sytuacji prequelu, również i tym razem autorzy zdecydowali się zwrócić z prośbą o dofinansowanie tytułu do społeczności, tym razem jako platformę crowdfundingową wybrali nie Kickstarter, lecz Fig. Kampania zakończyła się ogromnym sukcesem, a Obsidian zdołało czterokrotnie przekroczyć próg minimalny, który wyznaczony został na 1 100 000 dolarów. Sukces przedsięwzięcie odniosło podczas pierwszej doby, kiedy uzbierało pierwotny cel pieniężny. Darczyńcy wspierali tytuł także już po zakończeniu zbiórki.

Ponieważ Pillars of Eternity 2: Deadfire jest bezpośrednio powiązany z Pillars of Eternity - zapisy z tej gry można zaimportować, by dokonane tam wybory miały znaczenie też w drugiej części.

Fabuła grySequel ponownie podejmuje historię Widzącego bezpośrednio od momentu, w którym zakończyła się część pierwsza. Do życia budzi się ogromny adrowy posąg, który spoczywał w Bezkresnych Ścieżkach, pod twierdzą Caed Nuda należącą do protagonisty. Istotą okazuje się uznany za zmarłego bóg Eothas, nazywany również Lśniący Bogiem lub Rozerwanym Bogiem. Jego kult został zakazany, a mimo to zdołał powrócić, przy okazji niszcząc twierdzę oraz pozostawiając głównego bohatera prawie martwego i pozbawionego części duszy.

Protagonista wyruszy w pogoń za nim. Z Jelenioborza powiedzie go ona do nowego regionu, tytułowego Archipelagu Martwego Ognia.

Mechanika rozgrywkiTytuł jest klasycznym reprezentantem gatunku RPG, który garściami czerpie nie tylko z pierwszej odsłony, ale również popularnych gier pokroju Planescape: Torment, Baldur's Gate, Icewind Dale czy Neverwinter Nights. Akcja gry prezentowana jest w rzucie izometrycznym. W Pillars of Eternity ponownie prowadzimy oddział bohaterów, a do roli potencjalnych towarzyszy powracają między innymi Eloth czy Pellegrina, choć pojawią się również nowi bohaterowie. Nowością jest możliwość podróżowania po wodach, dzięki posiadaniu własnego statku.

Pillars of Eternity II może poszczycić się sporymi możliwościami tworzenia bohatera - mamy możliwość wyboru rasy (m.in. człowiek, amauanin, boski), pochodzenia (Aedyr, Równiny Ixamitlu czy Stara Valia) i profesji (wśród nich wojownik, pieśniarz, kapłan). Choć skuteczność takiej postaci zależeć będzie głównie od preferowanej taktyki, rozdysponowana punktów między współczynniki oraz ekwipunku.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 11 września 2017.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Znamy zawartość trzech DLC do Pillars of Eternity II: Deadfi...

  24 kwietnia 2018
  Już 8 maja w Polsce zadebiutuje Pillars of Eternity II: Deadfire - do tej pory mieliśmy okazję jedynie dowiedzieć się, że posiadacze edycji kolekcjonerskich otrzymają dostęp do trzech planowanych DLC. Dzisiaj...
 • #

  Cenega polskim wydawcą Pillars of Eternity II: Deadfire

  23 kwietnia 2018
  Wyczekiwana gra RPG Pillars of Eternity II: Deadfire trafiła do planów wydawniczych Cenegi - produkcja otrzyma polską wersję językową (napisy). Na naszym rynku w sprzedaży znajdzie się wersja podstawowa oraz...
 • #

  Premiera Pillars of Eternity II opóźniona

  15 marca 2018
  Pillars of Eternity II: Deadfire jednak nie pojawi się na rynku 3 kwietnia. Twórcy przesunęli premierę na 8 maja. Powód jest standardowy - Obsidian chce dopracować tytuł. Jak przyznali przedstawiciele...
Podobne gry
Gra

Pillars of Eternity II: Deadfire

Wydania gry

planowane
# 2018 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC