Pokemon X - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Gamedile.pl

#

Pokemon X

3DS | Producent: Nintendo | Wydawca: Nintendo
Opis gry
Pokemon X to kolejna odsłona bijącej rekordy popularności serii japońskich gier RPG, od lat wydawanej na konsole przenośne firmy Nintendo przez tę właśnie firmę. Gra, razem ze swoim odpowiednikiem (Pokemon Y) reprezentuje szóstą generację serii, oferując zarówno nowych bohaterów, jak i nowe miejsca do zwiedzenia. Po raz pierwszy produkcje z serii zostały wydane wyłącznie na konsolkę Nintendo 3DS.

Mechanika rozgrywkiSam schemat rozgrywki niczym nie różni się od tego zaprezentowanego w poprzednich odsłonach. Rozpoczynamy ją więc od stworzenia własnej postaci - dzieje się w sposób minimalistyczny. Do nas należy jedynie ustalenie płci oraz imienia. Tuż po tym i krótkim objaśnieniu świata gry przenosimy się do właściwej krainy, gdzie w początkowych etapach wybierzemy swojego pierwszego Pokemona. Tutaj widoczna jest pierwsza nowość: autorzy oddali nam do dyspozycji trzy zupełnie nowe stworki.

Z całkowitym przejściem na nową platformę sprzętową wiąże się kompletna zmiana oprawy graficznej produkcji. Od teraz cała rozgrywka toczy się w trójwymiarze (zarówno eksploracja świata, modele postaci, jak również system walk są trójwymiarowe), sprawiając, iż wykorzystanie ekranu 3DS jest jeszcze bardziej efektowne.

Startery

Trzy startowe Pokemony, podobnie, jak to było w poprzednich częściach gry, reprezentują sobą trzy kolejne żywioły. Chespin (pierwszy z widocznych powyżej) jest stworkiem liściastym, Fennekin ognistym, natomiast Froakie - wodnym. Każdy z nich naturalnie w jakiś sposób oddziałuje na drugiego (woda na przykład dobrze radzi sobie z ogniem, ale z łatwością pokonuje ją liściasty typ ataku). To od wyboru Pokemona startowego w dużej mierze będzie zależeć to, w jaki sposób przechodzić będziemy całą produkcję oraz w których jej momentach będziemy mieli swoistą przewagę.

Legendarne Pokemony

Jak to zazwyczaj w serii bywa, kolejne wersje gier są sygnowane dwiema legendami, które przewijają się przez całą rozgrywkę. Tym razem legendy to Xerneas (ten po lewej) oraz Yveltal. Na chwilę obecną nie jest wiadomo, który znajdzie się na pudełkach wybranej wersji gry.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 stycznia 2013.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:brak danych
Sieciowo:brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Black Flag znów na szczycie, Call of Duty: Ghosts za nim - N...

  29 listopada 2013
  Na liście najlepiej sprzedających się w Skandynawii tytułów mały powrót - pozycję lidera po kilku tygodniach odzyskało Assassin's Creed IV, spychając z tronu najnowszą odsłonę serii Call of Duty....
 • #

  FIFA 14 znów z koszulką lidera - UK Top 20

  25 listopada 2013
  W ubiegłym tygodniu w Wielkiej Brytanii swoją premierę miał Xbox One - najnowsza konsola Microsoftu. W związku z nią można było liczyć na pojawienie się na liście bestsellerów wielu z aż 16 tytułów...
 • #

  Call of Duty: Ghosts mimo konkurencji dalej króluje - Nordic...

  22 listopada 2013
  Mimo poważnej konkurencji ze strony LEGO Marvel Super Heroes nowej odsłonie Call of Duty udało się utrzymać czołową pozycję sprzed tygodnia. Do czołówki nie udało się jednak wbić żadnej innej premierze -...
Bohaterowie gry
 • Ivysaur

  Ivysaur

  Ivysaur to jeden z Pokemonów znanych z popularnego anime - ewolucja Bulbasaura.
 • Charmander

  Charmander

  Pokemon ognisty będący jednym ze starterów w regionie Kanto.
 • Charmeleon

  Charmeleon

  Ewolucja jednego z Pokemonów startowych dostępnych w regionie Kanto.
 • Charizard

  Charizard

  Ostateczna forma Charmandera - jednego z Pokemonów startowych w regionie Kanto.
 • Metapod

  Metapod

  Pokemon-robak, pierwsza ewolucja bardzo łatwego do spotkania Caterpie.
 • zobacz więcej bohaterów
Gra

Pokemon X

Wydania gry

już wydane
# 12 października 2013 3DS