Pokemon Y - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Gamedile.pl

#

Pokemon Y

3DS | Producent: Nintendo | Wydawca: Nintendo
Opis gry
Pokemon Y to kolejna odsłona bijącej rekordy popularności serii japońskich gier RPG, od lat wydawanej na konsole przenośne firmy Nintendo przez tę właśnie firmę. Gra, razem ze swoim odpowiednikiem (Pokemon X) reprezentuje szóstą generację serii, oferując zarówno nowych bohaterów, jak i nowe miejsca do zwiedzenia. Po raz pierwszy produkcje z serii zostały wydane wyłącznie na konsolkę Nintendo 3DS.

Mechanika rozgrywkiSam schemat rozgrywki niczym nie różni się od tego zaprezentowanego w poprzednich odsłonach. Rozpoczynamy ją więc od stworzenia własnej postaci - dzieje się w sposób minimalistyczny. Do nas należy jedynie ustalenie płci oraz imienia. Tuż po tym i krótkim objaśnieniu świata gry przenosimy się do właściwej krainy, gdzie w początkowych etapach wybierzemy swojego pierwszego Pokemona. Tutaj widoczna jest pierwsza nowość: autorzy oddali nam do dyspozycji trzy zupełnie nowe stworki.

Z całkowitym przejściem na nową platformę sprzętową wiąże się kompletna zmiana oprawy graficznej produkcji. Od teraz cała rozgrywka toczy się w trójwymiarze (zarówno eksploracja świata, modele postaci, jak również system walk są trójwymiarowe), sprawiając, iż wykorzystanie ekranu 3DS jest jeszcze bardziej efektowne.

Startery

Trzy startowe Pokemony, podobnie, jak to było w poprzednich częściach gry, reprezentują sobą trzy kolejne żywioły. Chespin (pierwszy z widocznych powyżej) jest stworkiem liściastym, Fennekin ognistym, natomiast Froakie - wodnym. Każdy z nich naturalnie w jakiś sposób oddziałuje na drugiego (woda na przykład dobrze radzi sobie z ogniem, ale z łatwością pokonuje ją liściasty typ ataku). To od wyboru Pokemona startowego w dużej mierze będzie zależeć to, w jaki sposób przechodzić będziemy całą produkcję oraz w których jej momentach będziemy mieli swoistą przewagę.

Legendarne Pokemony

Jak to zazwyczaj w serii bywa, kolejne wersje gier są sygnowane dwiema legendami, które przewijają się przez całą rozgrywkę. Tym razem legendy to Xerneas (ten po lewej) oraz Yveltal. Na chwilę obecną nie jest wiadomo, który znajdzie się na pudełkach wybranej wersji gry.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 stycznia 2013.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Najświeższe informacje
Bohaterowie gry
 • Ivysaur

  Ivysaur

  Ivysaur to jeden z Pokemonów znanych z popularnego anime - ewolucja Bulbasaura.
 • Chespin

  Chespin

  Trawiasty Pokemon startowy w regionie Kalos.
 • Quilladin

  Quilladin

  Pierwsza ewolucja trawiastego Chespina. Polega na swojej twardej skorupie i ostrych kolcach.
 • Chesnaught

  Chesnaught

  Trzecia, a zarazem ostateczna forma Chespina - trawiastego Pokemona startowego z Kalos.
 • Fennekin

  Fennekin

  Pokemon ognisty będący starterem w regionie Kalos.
 • zobacz więcej bohaterów
  Podobne gry
Gra

Pokemon Y

Wydania gry

już wydane
# 12 października 2013 3DS