Gamedile.pl

#

Rory McIlroy PGA Tour

PS4XO | Producent: EA Sports | Wydawca: Electronic Arts
Opis gry
Rory McIlroy PGA Tour to kolejna odsłona cieszącego się dużym zainteresowaniem w swojej niszy cyklu gier sportowych poruszającego tematykę golfu. Jest to pierwsza jego część, która nie oferuje słynnego golfisty Tigera Woodsa w tytule - mężczyzna występował w nim nieprzerwanie od siedemnastu lat. Całość jest debiutem serii na łamach konsol ósmej generacji, Xbox One i PlayStation 4.

Mechanika rozgrywkiRory McIlroy PGA Tour stawia na realizm, w związku z czym można ją nazwać mianem „symulatora golfa”. Autorzy wprowadzili tu sporo zmian w stosunku do poprzedniej części. Pojawiła się opcja tak zwanych „szybkich rund”, dzięki której można szybko rozegrać turniej, biorąc udział tylko w krytycznych dla niego momentach (reszta rozgrywa się automatycznie). Wprowadzony został także tryb Night Club Challenge, stawiający przed nami prawie dwieście wyzwań testujących nasze umiejętności posługiwania się kijem.

Głównym miejscem zabawy jest tutaj tryb kariery, który pozwala nam stworzyć własnego golfistę, określając zarówno jego podstawowe cechy, jak i biografię, wypełniając ją między innymi o instruktora, cele realizowane na studiach i inne. Sama zabawa sprowadza się z kolei do brania udziału w kolejnych turniejach, zdobywania doświadczenia, poprawiania umiejętności i odblokowywania nowego ekwipunku. Akcja toczy się na polach golfowych zarówno znanych z rzeczywistości, jak i zmyślonych na potrzeby produkcji.

Warstwa technicznaRory McIlroy PGA Tour jest pierwszą grą z serii korzystającą z silnika Frostbite 3.0, wykorzystanego między innymi w Battlefield 1. Dał on autorom pole do popisu na tle oprawy graficznej, która jest teraz szczegółowa i bardzo realistyczna. Pozbyto się ekranów ładowania pomiędzy kolejnymi dołkami, jak również wprowadzono cztery opcje ustawienia kamery, z których możemy korzystać w dowolnym momencie. Widowni jest teraz znacznie więcej i lepiej reaguje ona na to, co rozgrywa się na polu.

Gra została okraszona komentarzem Franka Nobilo i Richa Lernera, znanych z amerykańskiej stacji NBC (oraz Golf Channel).
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 24 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1-4 graczy, rywalizacja, single player, wspólny ekran
Sieciowo:2-4 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Rory McIlroy PGA Tour

  • Platformy: PS4XO
  • Gatunek: Sportowa
  • Producent: EA Sports
  • Wydawca: Electronic Arts

Wydania gry

już wydane
# 14 lipca 2015 PS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4
XO