Gamedile.pl

#

SEVEN: The Days Long Gone

PC | Producent: | Wydawca:
Opis gry

Informacje ogólneFuturystyczna gra cRPG, z którą odpowiedzialne są dwa polskie studia: Fool's Theory oraz występujące również w roli wydawcy IMGN.PRO. Inspiracją dla tytułu były skradanki z popularnej serii Thief. Nad SEVEN pracuje również wiele osób, które miały swój wkład w powstanie Wiedźmin 2: Zabójcy królów oraz Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Fabuła grySEVEN przenosi graczy w post-apokaliptyczny świat - od zagłady dawnych cywilizacji minęło już 1000 lat, a ludzkość cofnęła się technologicznie w czasy wzorowane na średniowiecznych. Znalazł się jednak człowiek - Drugun - który wykorzystując dawne artefakty stworzył potężne Imperium Vetrall. Głównym bohaterem jest złodziej Teriel, który podejmuje się zadania odbycia niebezpiecznej podróży na więzienną wyspę Peh. Jego zleceniodawcą oraz towarzyszem jest demon Artanak, który podczas misji gościł będzie w głowie protagonist, zapewniając mu także szereg niespotykanych zdolności.

Silnik gryTwórcy zdecydowali się oprzeć grę na Unreal Engine 4. Silnik ten zadebiutował w roku 2014, a od marca 2015 jest produktem bezpłatnym. Studia tworzące na nim gry są jednak zobligowane opłacać tantiemy (5%) o ile sprzedaż produktu przekroczy zarobek 3 tysięcy dolarów.

GameplayAkcja ukazana jest w izometrycznym rzucie, osią gry jest z kolei walka oraz eksploracja. Gracz w pełni decyduje o tym, jak wyglądać będzie bohater, a także w jaki sposób rozwiązywał będzie stawiane przed nim wyzwania. Choć Teriel jest złodziejem, nie będzie zmuszony do krycia się w cieniu, otwarte konflikty także będą mogły stać się jego specjalnością, podobnie, jak używanie magii. Twórcy chwalą się jednak przede wszystkim otwartym, bogatym światem, który zwiedzać będzie można na wiele sposobów. Przede wszystkim dzięki rozwiniętemu systemowi wspinaczki, nawiązującemu do wspomnianego Thiefa czy serii Assassin's Creed, który pozwoli na różne sposoby dostać się do swojego celu. W podróży wykorzystywać będzie można także crafting.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 16 stycznia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:brak danych
Sieciowo:brak danych
Najświeższe informacje
Gra

SEVEN: The Days Long Gone

  • Platformy: PC
  • Gatunek: Gra akcji» cRPG
  • Producent: Fool's Theory
  • Wydawca:
  • Dystrybutor PL: IMGN.PRO
  • Tematy Fantasy, Steampunk

Wydania gry

planowane
# 2017 PC