Gamedile.pl

#

Starlink: Battle for Atlas

PS4XOSwitch | Producent: Ubisoft Toronto | Wydawca: Ubisoft Entertainment
Opis gry
Starlink: Battle for Atlas to zaprojektowana przez Ubisoft Toronto przygodowa gra akcji osadzona w świecie science fiction. Została zaprojektowana z myślą o konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch i wprowadza ze sobą system fizycznych figurek, które można zbierać, a następnie przenosić do gry.

O produkcji po raz pierwszy dowiedzieliśmy się w czasie targów E3 2017.

Fabuła gryOpowiedziana w grze historia przenosi nas do odległej przyszłości, do systemu planetarnego zwanego tytułowym Atlasem. Niestety, nie przechodzi on dobrych dla siebie czasów - nękają go istoty Zapomnianego Legionu pod przywództwem złego robota Graxa. Aby poradzić sobie z niebezpieczeństwem powołana zostaje grupa pilotów międzygwiezdnych - wyposażeni w najwyższej jakości sprzęt, muszą wytropić złoczyńcę i zneutralizować go. Nie obędzie się przy tym bez niezliczonych pojedynków z jego poplecznikami.

Mechanika rozgrywkiAkcja Starlink: Battle for Atlas przenosi nas do olbrzymich rozmiarów świata, który możemy zwiedzać z ogromną swobodą, tocząc bój zarówno w przestrzeni kosmicznej, jak i tuż nad powierzchnią planet, na które natkniemy się w czasie wędrówki. Zapomniane Legiony, z którymi toczymy bój cechują się wysoką Sztuczną Inteligencją i dynamicznie reagują na to, co dzieje się na ekranie. W związku z tym świat jest bardzo zależny od tego, jakie decyzje podejmujemy w czasie zabawy. Roboty szybko adaptują się do dyktowanych przez nas warunków, a w związku z tym jesteśmy zmuszeni do stałego modyfikowania naszej taktyki ich eliminacji.

Największą zaletą gry jest jej różnorodność. Świat jest bardzo rozległy, a każda z planet możliwa do odwiedzenia. Miejsca, w które zawitamy cechują się różnoraką fauną i florą, a każde z nich posiada swoją własną tożsamość. Choć wiele planet bywa tutaj niezamieszkałych, na równie dużej ilości rezydują istoty o odmiennych nastawieniach względem naszej osoby. Jedne będą przyjazne, inne z kolei stworzą dla nas śmiertelne zagrożenie. Co ważne, również świat gry zmienia się w zależności od tego, jakie akcje i wybory podejmujemy.

Rozgrywka w grze została zaprojektowana z myślą o pojedynczym graczu.

Warstwa technicznaGra bazuje na silniku Snowdrop - tym samym, na którego podstawie powstało między innymi Tom Clancy's The Division. Jest to gwarantem bardzo wysokiej jakości oprawy graficznej, ze szczegółowymi modelami lokacji, potworów oraz statków kosmicznych, którymi jesteśmy tu w stanie kierować. Całość zachowuje swój futurystyczny klimat również pod względem udźwiękowienia.

Gra wprowadza ze sobą sporo figurek statków kosmicznych, które możemy modyfikować przy pomocy dostępnych osobno części. Dodajemy im skrzydła, uzbrajamy, zmieniamy podwozie - wszystko, co robimy na realnym modelu statku natychmiast pojawia się w grze.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak trybu sieciowego
Gra

Starlink: Battle for Atlas

  • Platformy: PS4XOSwitch
  • Gatunek: Gra akcji» Przygodowa gra akcji
  • Producent: Ubisoft Toronto
  • Wydawca: Ubisoft Entertainment
  • Tematy Futurystyczna, Science fiction

Wydania gry

planowane
# 2018 PS4XOSwitch