Gamedile.pl

#
Znana także jako The Adventures of Tintin: The GameThe Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn.
Opis gry
The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn, w Polsce znane jako Przygody Tintina: Gra Komputerowa, to stworzona przez wewnętrzny oddział studia Ubisoft gra przygodowa bazująca na filmie animowanym o tym samym tytule, wyreżyserowanym przez Stevena Spielberga. W jej powstanie był zaangażowany nie tylko on sam, ale i producenci Peter Jackson i Kathleen Kennedy.

Gra swojej pierwszej zapowiedzi doczekała się w czasie targów E3 2009, a za jej produkcją stoją między innymi autorzy serii Rayman oraz Beyond Good and Evil.

Fabuła gryWarstwa fabularna tytułu nawiązuje do trzech książek o przygodach Tintina, ale też na filmie, który jest bezpośrednim jej pierwowzorem. Historia opowiada zatem o pierwszej przygodzie Tintina z Kapitanem Haddockiem, którzy wyruszają w podróż mającą na celu odnalezienie skarbu ukrytego przez przodków tego drugiego.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w grze łączy w sobie fragmenty wykonane w pełnym trójwymiarze z tymi side-scrollowymi. Wcielamy się w postać tytułowego chłopca (jednak w kampanii dodatkowej możemy przejąć kontrolę nad jego sprzymierzeńcem) i przemierzamy kolejne poziomy, starając się radzić sobie z napotykanymi na naszej drodze przeciwnikami oraz przeszkodami w postaci zagadek środowiskowych.

Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 17 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
Sieciowo:brak trybu sieciowego
Podobne gry
Gra

The Adventures of Tintin: The Game

Wydania gry

już wydane
# 20 października 2011 PC360PS3Wii3DS
# 20 października 2011 PC360PS3Wii3DS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS3
360
3DS
Wii