MENU

#

The Cursed Crusade

PC360PS3 | Producent: Kylotonn | Wydawca: Atlus
Znana także jako The Cursed Crusade: Krucjata Asasynów.
Opis gry
The Cursed Crusade to trzecioosobowa gra akcji, w której główne role pełnią Templariusz Denz oraz najemnik Esteban. Mężczyznom tym w ich podróży po Europie towarzyszy niebagatelny cel: pragną uwolnić swe przeklęte dusze przed wiecznym potępieniem. Podczas wyprawy napotkają mnóstwo przeciwników: zarówno tych realnych, jak i tych fantastycznych.

Tak oto przenosimy się do XII wieku, by zyskać możliwość wzięcia udziału w aż 40 różnych misjach, podzielonych na 5 obszernych kampanii. Jest to gra akcji, zatem nie brakuje w niej efektownych scen walki, które bądź co bądź są główną funkcjonalnością tej produkcji. To właśnie od naszej zręczności w posługiwaniu się różnoraką bronią w głównej mierze zależeć będzie powodzenie kolejnych wyzwań. Skoro mowa o broniach, autorzy oddali nam do dyspozycji potężny ich arsenał: aż 130 sztuk oręża robi niemałe wrażenie. Sam system walki sprowadza się do tworzenia odpowiednich kombinacji ciosów (opcji jest aż 90), a wraz z postępem gry kierowani przez nas bohaterowie pozyskują nowe umiejętności, które z pewnością ułatwią im pokonywanie kolejnych przeciwników.

W grze mamy do dyspozycji dwa tryby zabawy. W opcji gry w pojedynkę przejmujemy władzę nad Denzem, którego poczynaniami w pełni możemy kierować. Nasz przyjaciel Estaban będzie natomiast kontrolowany przez Sztuczną Inteligencję - będziemy mu mogli wydawać rozmaite rozkazy, co ma ułatwić rozgrywkę. Istnieje również tryb kooperacyjny, w którym rolę każdego z bohaterów przejmują gracze.

Gra została przyodziana w charakterystyczną oprawę wizualną, wiernie oddającą wygląd europejskich miast z czasów Średniowiecza. Gra została wydana na komputery osobiste i konsole nowej generacji.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 23 czerwca 2011.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Gra

The Cursed Crusade

  • Platformy: PC360PS3
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producent: Kylotonn
  • Wydawca: Atlus
  • Dystrybutor PL: Cenega Poland
  • Wsparcie dla:

Wydania gry

już wydane
# 07 października 2011 PC
# 21 października 2011 PC
# 25 października 2011 PS3
# 25 października 2011 360PS3
# 28 października 2011 360