Gamedile.pl

#
Znana także jako The Last of Us 2.
Opis gry
The Last of Us: Part II jest bezpośrednią kontynuacją jednego z najlepiej ocenianych tytułów ekskluzywnych dla konsoli PlayStation 4, który zadebiutował w 2013 roku. Po raz kolejny za przygotowanie gry wzięło się utytułowane studio Naughty Dog, które zasłynęło przede wszystkim swoją serią Uncharted.

Fabuła gryHistoria zaprezentowana w grze stanowi kontynuację tego, co zostało zaprezentowane w jej pierwowzorze, ponownie przedstawiając nienapawającą optymizmem wizję niedalekiej przyszłości. Tajemnicza epidemia zdziesiątkowała ludność, a pasożyty, które ją wywołały zamieniają zainfekowanych ludzi w spragnione krwi bestie.

W tak nieprzyjaznym środowisku znów przybliżone nam zostaną losy już 19-letniej Ellie oraz Joela. Tym razem to ta pierwsza będzie główną bohaterką, grywalną przez większość gry.

Mechanika rozgrywkiSam sposób rozgrywki nie różni się znacząco od tego, co zaprezentowała pierwsza jej część. Nadal losy bohaterów śledzimy zza ich pleców i w głównej mierze skupiamy się na eksploracji kolejnych rozległych lokacji. Ważnym elementem jest tutaj walka - niejednokrotnie system gry zmusza nas do różnych zachowań i podejść do eliminacji przeciwników. Nie zawsze ich zabicie jest najlepszym rozwiązaniem.

Same starcia wyglądają dość podobnie - nadal rzadziej korzystamy z broni palnej, ze względu na niską dostępność amunicji. Częściej wykorzystujemy za to broń białą.

Warstwa technicznaW grze po raz kolejny możemy podziwiać iście kinową oprawę graficzną. Autorzy zadbali także o soundtrack wpasowujący się w mroczny charakter całości.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 grudnia 2016.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

Lokalnie:brak danych
Sieciowo:brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Naughty Dog przedstawiło aktorów z zwiastuna The Last of Us:...

  02 listopada 2017
  Nowy zwiastun The Last of Us: Part II pokazany podczas Paris Games Week ponownie rozbudził wyobraźnię fanów i choć wielu dziennikarzy zarzuciło Sony epatowanie brutalnością (także w związku z trailerem...
 • #

  Nowy brutalny zwiastun gry The Last of Us Part II przedstawi...

  31 października 2017
  W czasie wczorajszej konferencji firmy Sony w ramach targów Paris Games Week ujawniony został najnowszy zwiastun gry The Last of Us Part II - bardzo oczekiwanej kontynuacji niezwykle popularnej serii gier od studia...
 • #

  Akcja The Last of Us II przeniesie nas do Seattle?

  04 sierpnia 2017
  Choć Naughty Dog konsekwentnie milczy w temacie The Last of Us: Part II, a gra nie pojawiła się nawet na tegorocznych E3, fani na własną ręką szukają informacji w jedynym jak dotąd zwiastunie. Okazuje się, że...
Bohaterowie gry
 • Joel

  Joel

  Wiodący bohater The Last of Us, opiekun Ellie, jeden z ocalałych po wybuchu śmiertelnej epidemii.
 • Ellie

  Ellie

  Protagonistka gier z serii The Last of Us, odporna na działanie wirusa mutującego ludzi.
 • Podobne gry
Gra

The Last of Us: Part II

Wydania gry

planowane
# 2018 PS4
# 2018 PS4