The Last of Us: Part II (The Last of Us 2) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Gamedile.pl

#
Znana także jako The Last of Us 2.
Opis gry
The Last of Us: Part II jest bezpośrednią kontynuacją jednego z najlepiej ocenianych tytułów ekskluzywnych dla konsoli PlayStation 4, który zadebiutował w 2013 roku. Po raz kolejny za przygotowanie gry wzięło się utytułowane studio Naughty Dog, które zasłynęło przede wszystkim swoją serią Uncharted.

Fabuła gryHistoria zaprezentowana w grze stanowi kontynuację tego, co zostało zaprezentowane w jej pierwowzorze, ponownie przedstawiając nienapawającą optymizmem wizję niedalekiej przyszłości. Tajemnicza epidemia zdziesiątkowała ludność, a pasożyty, które ją wywołały zamieniają zainfekowanych ludzi w spragnione krwi bestie.

W tak nieprzyjaznym środowisku znów przybliżone nam zostaną losy już 19-letniej Ellie oraz Joela. Akcje przeniesie się do miasta Jackson, w którym para bohaterów spędziła ostatnie cztery lata.

Mechanika rozgrywkiSam sposób rozgrywki nie różni się znacząco od tego, co zaprezentowała pierwsza jej część. Nadal losy bohaterów śledzimy zza ich pleców i w głównej mierze skupiamy się na eksploracji kolejnych rozległych lokacji. Ważnym elementem jest tutaj walka - niejednokrotnie system gry zmusza nas do różnych zachowań i podejść do eliminacji przeciwników. Nie zawsze ich zabicie jest najlepszym rozwiązaniem.

Same starcia wyglądają dość podobnie - nadal rzadziej korzystamy z broni palnej, ze względu na niską dostępność amunicji. Częściej wykorzystujemy za to broń białą.

Warstwa technicznaW grze po raz kolejny możemy podziwiać iście kinową oprawę graficzną. Autorzy zadbali także o soundtrack wpasowujący się w mroczny charakter całości.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 grudnia 2016.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

Lokalnie:brak danych
Sieciowo:brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  W The Last of Us: Part 2 Ellie będzie miała towarzysza

  12 lipca 2018
  Reżyser The Last of Us: Part II Neil Druckmanm zdradził, że wzorem pierwszej części w grze nie będziemy podróżować samotnie. Na razie jednak nie wiadomo, kto pojawi się u boku Ellie. Zgodnie ze słowami...
 • #

  The Last of Us: Part II na najnowszym zwiastunie

  12 czerwca 2018
  Swoją konferencję z okazji targów E3 2018 studio Sony rozpoczęło od pokazu gry The Last of Us: Part II - jednego z flagowych tytułów ekskluzywnych dla konsoli PlayStation 4. Swoistym wstępem była gra na banjo,...
 • #

  Sony zdradziło, na jakich tytułach skupi się na E3

  14 maja 2018
  Wiemy już jakimi tytułami spróbuje nas zainteresować Sony podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo w Los Angeles. Japoński gigant skupi się na czterech wielkich produkcjach. Możemy się na...
Bohaterowie gry
 • Joel

  Joel

  Wiodący bohater The Last of Us, opiekun Ellie, jeden z ocalałych po wybuchu śmiertelnej epidemii.
 • Ellie

  Ellie

  Protagonistka gier z serii The Last of Us, odporna na działanie wirusa mutującego ludzi.
 • Podobne gry
Gra

The Last of Us: Part II

Wydania gry

planowane
# 2018 PS4
# 2018 PS4