Gamedile.pl

#
Opis gry
Unto the End to stworzona przez niezależne studio deweloperskie 2 Ton Studios gra platformowa cechująca się bardzo rozbudowanym systemem walki. Całość została zaprojektowana z myślą o komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Choć prace nad całością rozpoczęły się znacznie wcześniej, oficjalnej zapowiedzi doczekała się ona na targach E3 2017.

Fabuła gryHistoria opowiedziana w grze rozpoczyna się w momencie, kiedy główny bohater - młody wiking - budzi się w śniegu, nagi i pozbawiony siły. Okazuje się, że jego wioska została zaatakowana przez potężne bestie. Te wybiły dosłownie każdego - łącznie z jego żoną i dziećmi. Bohater nie był w stanie ich uratować. Sam jednak przeżył, choć bardzo obolały. Celem jego życia stała się zemsta, która przesłoniła mu wszystkie pozostałe w nim uczucia. My pomożemy mu ją zrealizować.

Mechanika rozgrywkiUnto the End to wykonana w dwóch wymiarach gra platformowa, w której zmierzamy przed siebie i poznajemy bardzo wartką fabułę, w której każdy wybór ma swoje konsekwencje i prowadzi do innego zakończenia. Najistotniejszym elementem całości jest walka. Autorzy zadbali o bardzo złożony, oparty na posługiwaniu się mieczem system, który wymaga od nas pomyślenia i obrania odpowiedniej taktyki. Całość nie polega wyłącznie na bezmyślnym wciskaniu kolejnych przycisków - nieodzownym elementem każdego pojedynku jest parowanie ciosów oponentów oraz czołganie się i zachodzenie ich od tyłu. Zamiast walczyć tutaj z setkami oponentów, skupiamy się na pojedynczych walkach, z których każda stanowi wyzwanie i wymaga od nas obrania odmiennej taktyki, również przez wysoką Sztuczną Inteligencję bestii, którym stawiamy czoła.

Unto the End oferuje zabawę wyłącznie dla pojedynczego gracza.

Warstwa technicznaGra została wykonana w bardzo artystycznym stylu, przywodzącym na myśl Inside studia PlayDead, które autorzy podają zresztą jako jedno ze swoich źródeł inspiracji. Całość zachowuje powagę i dojrzałość w oprawie graficznej, a ścieżka dźwiękowa potęguje „nordycki klimat” całej produkcji.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak danych
Najświeższe informacje
Gra

Unto the End

Wydania gry

planowane
# 2018 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC