Gamedile.pl

#

Vampyr

PCPS4XO | Producent: DONTNOD | Wydawca: Focus Home Interactive
Opis gry

Informacje ogólnePrzygodowa gra akcji studia Dontnod Entertainment w dużej mierze stworzona przez ludzi, który pracowali nad bardzo dobrze przyjętym Life is Strange. Deweloper starał się porządnie przygotować do przeniesienia na ekrany Londynu z roku 1918. Twórcy odwiedzili w tym celu Wielką Brytanię, wykonywali zdjęcia, a także sięgnęli po wykorzystujące motywy medyczne seriale Casualty 1900s i The Knick.

Gra skierowana jest do posiadaczy PC, PS4 oraz Xbox One.

Fabuła gryProtagonistą tytułu jest Jonathan E. Reid, ceniony chirurg wojskowy, który wraca do Londynu z frontu I wojny światowej. W stolicy Anglii stawia czoło grypie zwanej „hiszpanką”, której pandemia zaczyna dziesiątkować ludzkość na całym świecie. Choroba i altruistyczne niesienie pomocy nie są jednak jedynymi zmartwieniami doktora Reida, który zostaje także przemieniony w wampira. Od tego momentu musi mierzyć się z rosnącym głodem oraz chęcią skorzystania z nowych zdolności. Na jego drodze staną inni krwiopijcy, a także wyczuleni na nich łowcy.

Silnik gryVampyr działa z wykorzystaniem Unreal Engine 4 - silnik jest darmowy, choć w przypadku komercyjnego użycia pobierana jest opłata od dewelopera. Zależy ona od sukcesu sprzedażowego.

GameplayRozgrywka pod wieloma względami przypomina tę znaną z Vampire The Masquerade: Bloodlines studia Troika Games. Zabawa w dużej mierze opiera się na prowadzeniu rozmów, śledztwach, a także walce i rozwijaniu wampirzych mocy Reida. Bohater nabiera na sile wraz z spożywaniem krwi, co z kolei negatywnie odbija się na jego człowieczeństwie. Istnieje jednak możliwość ukończenia tytułu bez zabicia ani jednej postaci. Gdyby jednak doszło do walki, doktor skorzystać może zarówno z broni palnej, białej, a w krytycznej sytuacji zdać się nawet na gołe ręce.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 01 marca 2017.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

Lokalnie:brak danych
Sieciowo:brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Twórcy gry Vampyr nie postawią na DLC

  13 listopada 2017
  Dontnod postanowiło nie iść za obecnym trendem i nie zalewać graczy falą DLC do gry Vampyr, której premiera przewidziana jest na przyszły rok. Studio podzieliło się także innaą ciekawą informacją - zamiast...
 • #

  Premiera Vampyr przesunięta na przyszły rok

  22 września 2017
  Jednak nie zagramy w Vampyra w tym roku. Choć ten ambitny role-play miał zagościć na naszych ekranach w 2017, ostatecznie został przesunięty na rok 2018. Dontnod zapowiada, że premiera odbędzie się na wiosnę....
Gra

Vampyr

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Fabularna» Gra akcji» Przygodowa
 • Producent: DONTNOD
 • Wydawca: Focus Home Interactive
 • Dystrybutor PL: cdp.pl
 • Tematy I Wojna Światowa, Wampiry

Wydania gry

planowane
# 05 czerwca 2018 PCPS4XO
# 05 czerwca 2018 PCPS4XO