#

Viewtiful Joe

PlayStation 2, GameCube | Producent: Team Viewtiful | Wydawca: Capcom
Opis gry
Wysoko oceniana gra zręcznościowa stworzona przez studio Team Viewtiful na konsolę GameCube i wydana w 2003. Rok później tytuł trafił również na PS2,. Port przygotował ten sam deweloper, choć wtedy występował już pod nazwą Clover Studio. Tytuł został bardzo dobrze przyjęty przez publikę i zyskał wiele branżowych nagród. Jego popularność przyczyniła się nie tylko do powstania drugiej części i edycji na inne konsole, ale również bazującego na nim anime.

Fabuła gryProtagonistą jest tytułowy Joe, który nie może liczyć na spokojną randkę w kinie ze swoją dziewczyną. Podczas seansu bohaterowie filmu przenikają do ich rzeczywistości, a jeden z nich porywa Sophię. W tej sytuacji Joe nie ma wyjścia i również trafia na drugą stronę ekranu. Jego największy idol, superbohater Captain Blue, ostatkiem sił przekazuje mu gadżet zwany V-Watch. Dzięki niemu Joe staje się pogromcą zła i wyrusza na ratunek swojej ukochanej.

Mechanika rozgrywkiViewtiful Joe jest side-scrollową grą beat'em up z wykonaną w komiksowym stylu dwuwymiarową grafiką i elementami w 3D. Po przejęciu kontroli nad Joe mamy możliwość poruszania się w lewo i prawo oraz momentami w górę i w dół. Tytuł opiera się na standardowym dla platformówek skakaniu oraz walce, w której wykorzystujemy trzy techniki: uderzenie pięścią, kopnięcie i unik. W grze występuje specjalny rodzaj kamery, która imituje filmową. Dzięki niej możemy nie tylko przybliżać i oddalać obraz, lecz również przyspieszać i zwalniać rozgrywkę. Przydaje się to zarówno w walce, jak i przy rozwiązywaniu zagadek.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 09 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak trybu sieciowego

Metryka gry

  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Producent: Team Viewtiful
  • Wydawca: Capcom
  • Dystrybutor PL: Electronic Arts Polska
  • 03 listopada 2003 premiera w Polsce
  • 07 października 2003 premiera w Stanach

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS2
GCN