#

Wii Fit U

Wii U | Producent: Nintendo | Wydawca: Nintendo
Opis gry
Wii Fit U to na dobrą sprawę kolejna odsłona bijącej rekordy popularności na konsoli Nintendo Wii, wydanej w 2008 roku gry Wii Fit. Jak sama jej nazwa mówi, została wydana na konsolę Wii U i w pełni korzysta z jej możliwości. Jest to produkcja, która łączy w sobie elementy zręcznościowe z tymi znanymi z gier sportowych, a jej głównym założeniem jest zmuszenie nas do wykonywania różnych - mniej i bardziej wymagających - ćwiczeń przed ekranem telewizora czy kontrolera.

Podobnie, jak to było w przypadku pierwowzoru, tak i tutaj jesteśmy zmuszeni do posiadania przyrządu zwanego Balance Board - przypominającego wagę kuchenną urządzenia wielofunkcyjnego, za którego pomocą jesteśmy w stanie wykonywać rozmaite akrobacje i przenosić efekty naszego wysiłku na któryś z ekranów, telewizora lub kontrolera. W sumie gra oferuje nam całe mnóstwo minigier - większość z nich oprócz wspomnianego Balance Board korzysta również z GamePada, nowoczesnego kontrolera konsoli. W sumie gier jest o wiele więcej, niż w pierwowzorze, bo aż 35 (w porównaniu do piętnastu). W jednej z minigier dla przykładu użytkownik trzyma GamePad przed sobą - kontroler pełni funkcję widocznego na ekranie węża strażackiego, a gracz przesuwając konsolę, zaczyna lać wodę w określoną stronę. Do gry powróciły ćwiczenia z Yogi, które dodatkowo pozwalają nam się zrelaksować po ciężkim dniu.

Oprawa techniczna produkcji nie uległa większym zmianom w stosunku do pierwowzoru. Naturalnie została przeniesiona do wysokiej rozdzielczości, jednakże pozostał po niej bajkowy świat, kreskówkowe postaci, jak i bajkowe, niezwykłe kolorowe tła. Warto wspomnieć, iż swoją rolę w grze sprawuje również kolejne urządzenie - Fit Meter. Za jego pomocą możemy zapisywać wyniki naszej aktywności fizycznej poza domem (na przykład podczas porannego biegu). Takie wyniki możemy wrzucić do gry, poprawiając jednocześnie nasz wynik. Gra bowiem ma wbudowaną całą masę statystyk, w tym tych dotyczących spalonych kalorii. Jest więc doskonałym narzędziem do utrzymania formy przy jednoczesnym bawieniu się.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 czerwca 2012.

Klasyfikacja PEGI

Brak danych

Tryby rozgrywki

Brak danych
Gra

Wii Fit U

Zręcznościowa
  • Producent: Nintendo
  • Wydawca: Nintendo
  • Powiązane gatunki:

Wydania gry

planowane
# 2013 Wii U