Gamedile.pl

#

Wild Arms 3

PS2PS4 | Producent: Media.Vision | Wydawca: Ubisoft Entertainment
Znana także jako Wild Arms Advanced 3rd.
Opis gry
Produkcja z gatunku jRPG stworzona przez Media.Vision, trzecia część serii Wild Arms zapoczątkowanej w roku 1996. Tytuł zadebiutował na konsoli PS2 w 2002, a od maja 2016 jest również dostępny dla posiadaczy PS4 poprzez PlayStation Network. Wild Arms 3 ukazuje częściowo zniszczony świat, w którym twórcy wymieszali elementy fantastyczne (np. magię) z klimatem Dzikiego Zachodu. Graficznie gra prezentuje podobny poziom, jak poprzednie części, w tym mangową grafikę. Nowością jest jednak możliwość obracania kamery o 360 stopni.

Fabuła gryW starożytnych czasach w świecie Filgaia stoczono wojnę z demonami, a planeta nadal nosi blizny po walkach. Czwórka bohaterów postanawia zostać łowcami przygód zwanymi Drifterami i rozpoczyna wspólną wędrówkę po niegościnnych pustyniach, jedynym co pozostało po dawnych oceanach. Każdy podróżuje jednak z inną motywacją.

Virginia Maxwell wsiądzie do pociągu, by porzucić monotonne życie w wiosce i zwiedzać świat. Poszukiwacz skarbów Jet Enduro sądzi, że ten sam transport dowiezie go do miejsca, w którym znajdzie kwiat o magicznych właściwościach. Gallows Caradine, jako plemienny szaman, spróbuje strzec sekretnego artefaktu. Clive Winslet - cyniczny archeolog i tymczasowy łowca nagród - liczy z kolei na łatwy zysk. Ich losy połączą się w feralnym pociągu, a już wkrótce będą mogli uratować Filgaię od zagłady z rąk tajemniczej organizacji naukowców i demonów z legend.

Mechanika rozgrywkiWild Arms 3 jest turowym jRPGiem, w którym sterujemy czwórką bohaterów, a z każdym z nich możemy się najpierw zapoznać, ogrywając prolog jemu poświęcony. Odmiennie od poprzednich odsłon, każda z postaci dysponuje ARM, czyli magiczną bronią, która zastąpiła możliwość zmiany tego elementu wyposażenia. Zniknęły również pancerze, w których miejscu pojawiły się specjalne zdolności protagonistów. Eksploracja odbywa się w widoku TPP, a podczas walk przenosimy się na alternatywne pole walki. Ponieważ większość lokacji nie jest nam od razu znana, by poznać ich lokalizację, musimy prowadzić rozmowy z miejscowymi i inwestować w mapy. Ważnym aspektem tytułu jest rozwiązywanie łamigłówek, w których często kluczem do sukcesu są unikatowe umiejętności bohaterów.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 09 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak trybu sieciowego
Podobne gry
Gra

Wild Arms 3

Wydania gry

już wydane
# 17 maja 2016 PS4
planowane
# 2002 PS2
# 2002 PS2

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS2
PS4