Gamedile.pl

#

Zombi

PCPS4XO | Producent: Straight Right | Wydawca: Ubisoft Entertainment
Opis gry
Zombi jest zaprojektowaną z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach ósmej generacji (PlayStation 4 i Xbox One) grą akcji będąca konwersją wydanego w 2012 roku na platformie Wii U tytułu ZombiU. Podczas gdy pierwowzór powstał w wewnętrznym studiu Ubisoftu, port stworzony został w australijskim Straight Right. Francuski wydawca przejął jednak kontrolę właśnie nad jego stroną wydawniczą.

Fabuła gry



Akcja gry przenosi nas do Londynu i rozgrywa się w czasach współczesnych - stolica Anglii jest jednak zainfekowana przez zombie. Wcielamy się tutaj w postać losowego ocalałego i naszym jedynym celem staje się przetrwanie. Ułatwią nam to Prepper - ekspert survivalowy, który przygotowywał się wcześniej na wybuch epidemii oraz dr Walker, która stara się odnaleźć lekarstwo i pozbyć się zombie w sposób pacyfistyczny. Sami musimy wybrać, od której z tych osób będziemy chcieli przyjmować zadania - będzie to miało wpływ na przebieg linii fabularnej.

Mechanika rozgrywki



Głównym i najważniejszym celem w grze jest przetrwanie najdłużej, a w końcu i ucieczka z zainfekowanego przez zombie Londynu. Kluczem do tego jest rozwój własnego bohatera, który dokonuje się automatycznie wraz z czasem, przez który udaje nam się przetrwać. W związku z tym w końcu pozyskujemy nowe zdolności oraz poprawiamy swoją umiejętność posługiwania się broniami. Po śmierci w grze odradzamy się jako nowy ocalały - tracimy przy tym nasz ekwipunek. Jesteśmy jednak w stanie go odzyskać, gdyż nasza wcześniejsza postać krąży po świecie jako zombie. Świat gry ma charakter permanentny, co oznacza, że już zabite mutanty nie odradzają się w dokładnie tym samym miejscu.

Podstawą rozgrywki jest tutaj wykonywanie zadań przydzielanych nam przez dwójkę głównych bohaterów niezależnych. Misje sprowadzają się zazwyczaj do dojścia w dane miejsce, przywrócenia zasilania czy odnalezienia określonych przedmiotów.

Autorzy w konwersji zdecydowali się pozbyć trybu wieloosobowego, w związku z czym gra stanowi opcję wyłącznie dla osób lubiących bawić się w pojedynkę.

Warstwa techniczna



Pod względem technicznym twórcy nie pokusili się o wprowadzenie żadnych zmian w stosunku do pierwowzorów. Oznacza to, że gra nie została dopasowana do późniejszych standardów, mimo, że wspiera wyższe rozdzielczości dyktowane przez platformy docelowe. Udźwiękowienie pozostało klimatyczne i buduje atmosferę grozy, samotności i bezbronności.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 24 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

Lokalnie:1 gracz, single player
Sieciowo:brak trybu sieciowego
Gra

Zombi

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Gra akcji» FPP» Survival Horror
  • Producent: Straight Right
  • Wydawca: Ubisoft Entertainment
  • Tematy Post-apokalipyczna, Zombie

Wydania gry

już wydane
# 18 sierpnia 2015 PCXO
# 19 sierpnia 2015 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4