3 Minutes to Midnight - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
3 Minutes to Midnight to klasyczna przygodówka typu point & click. Stworzona przez hiszpańskie studio Scarecrow, trafiła na łamy komputerów osobistych jako jego debiutanckie dzieło. Została zainspirowana twórczością LucasArts właśnie na polu przygodówek, oferując podobny rodzaj absurdalnego poczucia humoru i łącząc go z chwytliwą opowieścią.

Fabuła gryGdzieś w Nowym Meksyku potężna eksplozja budzi mieszkańców ze snu - wśród nich znajduje się nastolatka Betty Anderson. W odróżnieniu od innych jednak traci ona pamięć. Jak jednak wkrótce się okazuje, nie jest to jej jedyne, a na pewno nie najważniejsze, zmartwienie. Wszyscy mieszkańcy w pewien sposób się zmienili, a wymarcie rasy ludzkiej przestaje być abstrakcją, a staje się realnym zagrożeniem.

Mechanika rozgrywkiW 3 Minutes to Midnight mamy do czynienia z klasyczną dla gatunku rozgrywką, w której przemierzamy kolejne poziomy, starając się rozwikłać stawiane przed nami zagadki. W czasie zabawy kierujemy poczynaniami dwóch postaci - Betty Anderson oraz burmistrz Elizy Barret. Obie bohaterki poznają opowieść z nieco innej perspektywy.

Podczas rozgrywki naszym zadaniem jest przede wszystkim odnajdywanie kolejnych wskazówek mających na celu zbliżyć nas do pchnięcia fabuły naprzód. Mogą one pochodzić z rozmów z przeszło czterdziestoma postaciami niezależnymi bądź też ze znajdowanych przedmiotów, których właściwe użycie zależy tutaj od nas. To my również decydujemy, jak podejdziemy do tego wszystkiego - czy pozyskamy tylko wymagane informacje, czy też wejdziemy głębiej w historię i odkryjemy mroczne sekrety miejsc i ludzi je zamieszkujących.

Warstwa techniczna3 Minutes to Midnight zostało zaprezentowane w wysokiej rozdzielczości odręcznie rysowanej oprawie graficznej, stylizowanej na serial animowany. Każda lokacja, którą zwiedzamy obfituje w detale, a często i tak zwane „easter eggi”, które dostrzeżą tylko najbardziej spostrzegawczy. Choć bohaterowie posługują się tutaj językiem angielskim, autorzy zadbali o obecność polskich napisów.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 15 maja 2019.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje

Gry podobne do 3 Minutes to Midnight

Gra

3 Minutes to Midnight

Wydania gry

planowane
2020 PC