Alex Rider: Stormbreaker - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Alex Rider: Stormbreaker to przygotowana z myślą o konsolkach przenośnych Game Boy Advance i Nintendo DS gra akcji bazująca na książkach opowiadających o przygodach młodego agenta wywiadu, Alexa Ridera. Tytuł luźno nawiązuje do dzieł Anthonego Horowitza, opowiadając jednak w pełni samodzielną i niezależną od nich fabułę.

Fabuła gryW Alex Rider: Stormbreaker poznajemy postać tytułowego Alexa, a zatem młodzieńca wychowanego przez wuja, który ginie w tajemniczym wypadku - to wydarzenie diametralnie zmienia losy Ridera. Okazuje się bowiem, że wuj wcale nie był bankierem, lecz... agentem wywiadu. Teraz to do głównego bohatera należeć będzie rozwiązanie sprawy, której nie zdążył skończyć jego opiekun.

Mechanika rozgrywkiPod względem mechaniki rozgrywki całość jest typową przedstawicielką gatunku skradanek. W związku z tym przez większą część zabawy staramy się pozostać w cieniu. Nie oznacza to jednak, że obędzie się tutaj bez walk - te jednak zazwyczaj inicjować będziemy z ukrycia. Gra stawia na zróżnicowanie - w związku z tym nie brakuje tutaj nie tylko wspomnianej walki, ale i fragmentów związanych z jazdą samochodem czy też wykorzystywania gadżetów, jakimi dysponuje nasz bohater.

Większą część rozgrywki obserwujemy z góry, a w przypadku wersji na Nintendo DS - z perspektywy trzecioosobowej. Całość daje możliwość zabawy wyłącznie pojedynczemu graczowi.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 27 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
  • #

    Pierwsze wrażenia: Lost Planet 3

    23 września 2013
    Tym razem w Pierwszych wrażeniach pod nóż trafiła trzecia część Lost Planet. Jak myślicie, dobrze wypadła? :) Coraz częściej serie gier są odnawiane i procesu tego nie uniknęło również Lost Planet....
Gra

Alex Rider: Stormbreaker

Wydania gry

już wydane
# 25 września 2006 GBA
# 27 września 2006 NDS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
GBA
NDS