Gamedile.pl

#

Alien Trilogy

PCPSXSAT
Opis gry
Alien Trilogy to powstała w studiu Probe Entertainment pierwszoosobowa strzelanka, która bazuje na trzech pierwszych odsłonach filmowej serii „Alien”, w Polsce znanej jako „Obcy”. Trafiła na łamy konsol PlayStation i Saturn oraz komputery DOS.

Fabuła gryOpowiadana w grze historia w dużej mierze czerpie inspiracje z filmowych pierwowzorów, z akcją osadzoną w kompleksie LV426, na planecie-więzieniu oraz statku kosmicznym. Wcielamy się w postać Lt. Ripley, która musi się zmagać ze śmiertelnie niebezpiecznymi przedstawicielami obcej rasy.

Mechanika rozgrywkiAlien Trilogy jest klasyczną pierwszoosobową strzelanką, w której przemierzamy utrzymane w bardzo mrocznej atmosferze poziomy, walcząc z wszelkimi napotykanymi na naszej drodze przeciwnikami. Autorzy zadbali o zróżnicowanie przeciwników, którzy stają naprzeciwko nas - w związku z tym spotkamy nie tylko „podstawowych” obcych, ale też na przykład przemienione w nich psy. Dodatkowo często przyjdzie nam również zawalczyć z ludźmi, którzy zostali opętani przez przybyszów nie z tego świata.

W naszej przygodzie nie jesteśmy jednak bezbronni - w czasie zabawy jesteśmy bowiem w stanie odnajdywać i używać jedną z wielu broni (w tym pistolet, shotgun czy flamethrower). Do każdej zn ich musimy jednak odnaleźć amunicję, która została przez autorów porozmieszczana w różnych rejonach obszarów, które zwiedzamy. Naturalnie rzecz biorąc stale musimy obserwować nasz stan punktów życia, by nie spadł do krytycznego poziomu i nie doprowadził do naszej śmierci.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 27 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Alien Trilogy

Wydania gry

już wydane
# 29 lutego 1996 PSX
# 13 sierpnia 1996 SAT
# 30 listopada 1996 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PSX
SAT