Alone in the Dark: Koszmar powraca - Alone in the Dark: The New Nightmare - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako Alone in the Dark: The New Nightmare.
Opis gry
Alone in the Dark: Koszmar powraca to czwarta w kolejności odsłona niezwykle popularnej serii przygodowych gier akcji podążających za losami Edwada Carnby'ego. Choć zachowuje wszystkie elementy charakterystyczne dla całego cyklu, wprowadza również powiew świeżości i garść nowinek, które były nieobecne w każdej poprzedniej jego części.

Fabuła gryOpowiadana w grze historia, jak już zostało wspomniane wcześniej, podąża za losami Edwarda Carnby'ego, którego bliski przyjaciel Charles Fiske zginął na wybrzeżu Shadow Island. Carnby, zdeterminowany, by odkryć prawdę stojącą za tajemniczą śmiercią jego druha, wyrusza w to miejsce. Tam dowiaduje się o starożytnych płytach kamiennych, których szukał Fiske - jak mówią ludowe wierzenia, mają one olbrzymią, a zarazem niebezpieczną moc.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w Alone in the Dark: Koszmar powraca w znacznym stopniu przypomina tę zaprezentowaną we wcześniejszych odsłonach cyklu - pozwala nam jednak pokierować poczynaniami nie tylko głównego bohatera Edwarda, ale i jego towarzyszki Aline, która trafia w zgoła odmienny fragment wyspy. Gameplay różni się zatem diametralnie w zależności od tego, którą z nich kierujemy.

Grając Edwardem skupiamy się przede wszystkim na siłowym podejściu do rozgrywki, walce i bezkompromisowym podchodzeniu do stawianych przed nami wyzwań. Wątek Aline zmusza nas z kolei do myślenia - sterując jej postacią stawiane jest przed nami wiele więcej zagadek, a mniej możliwości walki z nieprzyjaciółmi.

Warstwa tehnicznaGra została stworzona na bazie silnika 3D, który w znacznym stopniu poprawia jakość oprawy wizualnej w stosunku do poprzednich odsłon cyklu. Oczywiście gra wygląda inaczej na każdej z platform sprzętowych, na których została wydana - jej port na handhelda Game Boy Color na przykład nie był w stanie udźwignąć trzeciego wymiaru, w związku z czym autorzy (Pocket Studios) byli zmuszeni do wykorzystania dwuwymiarowych sprite'ów.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Alone in the Dark: The New Nightmare

  • Platformy: GBCDCPCPS2PSPPSXPS3
  • Inne nazwy: Polska Alone in the Dark: Koszmar powraca
  • Gatunek: Przygodowa» Przygodowa gra akcji
  • Producenci: Darkworks
  • Wydawcy: # Play-It# Infogrames
  • Tematy Horror, Thriller
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 18 czerwca 2001 PSX
# 24 czerwca 2001 PC
# 27 czerwca 2001 GBC
# 15 lipca 2001 PC
# 24 września 2001 DC
# 25 września 2001 PS2
# 22 maja 2012 PSPPS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PSX
PS2
PS3