Gamedile.pl

TeGry.pl to teraz GameDile.pl

Zobacz polecaną grę
Po nieco dłuższej, bo tygodniowej przerwie technicznej nasz serwis powrócił, choć z pewnością wielu z Was nie poznało go. Nie bez przyczyny - postanowiliśmy zdecydować się na kompletny rebranding. Porzuciliśmy zatem wcześniejszą nazwę, a wraz z nią i szatę graficzną oraz wiele przestarzałych funkcji, by powitać nowe jutro z zupełnie nowym portalem. Nowym, ale stawiającym na znane Wam wszystkim rozwiązania i lubiany przez Was model dystrybucji informacji. Oto GameDile.pl!

Decyzja i wizja portaluPrzeglądając nasz "stary" portal internetowy cały czas mieliśmy wrażenie, iż mamy do czynienia z czymś... przeciętnym. Nie było nazwy, która mogłaby się kojarzyć, a całość była bezbarwna. To właśnie to stanowiło podstawę naszej decyzji o rebrandingu. Chcieliśmy stać się nie tylko bardziej rozpoznawalni już z samej nazwy, ale też - a może przede wszystkim - znacznie bardziej profesjonalni. GameDile nie jest już, jak to było w opisie TeGry.pl, amatorskim portalem o grach. Tutaj mamy do czynienia z czymś tworzonym z pasją, ale też w profesjonalny sposób. Właśnie to chcieliśmy wyrazić zmieniając nazwę. Oprócz samej zmiany w wizerunku i nazewnictwie, naturalną rzeczą było wprowadzenie nowej szaty graficznej. Ta również ma odzwierciedlać profesjonalne podejście do tematyki gier, a także dawać Wam, czytelnikom, więcej intuicyjności, a także sprawić, by przeglądanie serwisu stało się dla Was jeszcze wygodniejsze.

TeGry.pl było portalem stale rozwijającym się, jednak mającym swoje przestoje, o czym wiedzą doskonale osoby śledzące proces jego tworzenia na przestrzeni wszystkich tych lat. Z GameDile.pl pragniemy nie tylko dać kres tymże przestojom, ale ruszyć z przysłowiowego kopyta i sprawić, by serwis codziennie wręcz kipiał od ilości nowych materiałów. W naszej wizji znajduje się zbudowanie portalu oferującego mnóstwo informacji o niemal wszystkich grach, nie tylko tych najnowszych, ale też starych czy takich przeznaczonych na mniej popularne lub starsze urządzenia. Chcemy dawać Wam autorskie materiały, codziennie przykuwać Was do monitorów ciekawostkami i artykułami, które po prostu Was zainteresują.

Ostatnim celem, o którym chcemy Wam wspomnieć (ale nie ostatnim, który chcemy zrealizować) jest zbudowanie społeczności. Obecnie w serwisie znajduje się opcja integracji ze społecznością przez komentarze, ale już niedługo planujemy wprowadzić i inne opcje, które z pewnością uczynią przeglądanie naszego serwisu jeszcze bardziej interesującym.

Co się stanie z TeGry.pl?

W chwili obecnej stary adres strony przekierowuje do naszej nowej witryny, co jest oczywiste - chcemy wywołać jak najmniej zamieszania związanego z rebrandingiem, w związku z czym przekierowania będą aktywne przez co najmniej kilka miesięcy. Nie wykluczamy również dłuższego okresu czasu, ale to zależeć będzie od wielu czynników. TeGry będzie cały czas naszą własnością i marką, którą w przyszłości wykorzystamy. To jednak tutaj będzie znany Wam wszystkim doskonale portal i to właśnie jego chcemy, żebyście kojarzyli z wszystkimi materiałami, jakie do tej pory u nas powstały.

Nowości i zmianyPrzechodząc do bardziej przyjemnych, a mniej technicznych rzeczy, musimy wspomnieć o nowościach, które spotkały nasz serwis, a które z pewnością sprawią, że stanie się on dla was jeszcze bardziej przydatny. Przede wszystkim musimy tu powiedzieć o wspomnianej już wyżej nowej szacie graficznej - została ona wykonana w jednolitej stylistyce z naciskiem na to, by w łatwy sposób można było znaleźć wszystkie najważniejsze części serwisu. Co ważne, nowa szata graficzna powinna już działać na każdym z możliwych urządzeń (aczkolwiek wciąż jest dopracowywana, by działała w pełni pod większą paletą smartfonów i tabletów), co z pewnością okaże się pomocne dla osób z nich korzystających.

Duże zmiany dotknęły katalogu stron. Choć wciąż aktualizujemy nasze dane i tytuły już dodane o te informacje, już teraz można szukać gier po dostępnych w nich trybach rozgrywki (chcemy zagrać w kooperacji z przyjacielem? nie ma problemu!), a tryby te są także pokazane na karcie poszczególnego tytułu. Tam też można od teraz znaleźć informacje na temat PEGI, przydatne dla rodziców w celu określenia, jaki wiek powinno się mieć, by sięgnąć po grę czy też co zawiera poszczególna pozycja. Obecnie aktualizujemy również gatunki gier, przyporządkowując również podgatunki - sprawi to, że wyszukiwanie tytułów, które nas interesują będzie jeszcze wygodniejsze. Na sam koniec wspomnijmy o tym, że zabraliśmy się za aktualizowanie starszych gier z naszego katalogu - choć proces ten potrwa zapewne bardzo długo, zamierzamy dodawać opisy do gier, które ich nie posiadają, a także edytować je o najświeższe i jak najbardziej aktualne informacje.

Kolejną nowością na naszej stronie są rankingi gier. Choć do tej pory publikowaliśmy listy najpopularniejszych gier w Wielkiej Brytanii w postaci newsów, teraz uczyniliśmy z tego dział. W nim można zapoznać się z tytułami popularnymi na naszej stronie (a zatem najczęściej przeglądanymi), ale też właśnie z toplistą z Wielkiej Brytanii (aktualizowaną co tydzień). Obecnie oferujemy także rankingi gier płatnych i darmowych przeznaczonych na Androida, ale na tym to się nie skończy. Wkrótce z pewnością zaoferujemy sporo nowych rzeczy, dlatego też warto być czujnym.

Jednym z naszych nowych działów są także dodatki DLC - jak sama jego nazwa może wskazywać, publikować tam będziemy informacje na temat mniejszych i większych rozszerzeń DLC, które nie zasługują co prawda na własną kartę w katalogu, ale z pewnością warte są opisania na łamach naszego serwisu. Dział ten jest jeszcze bardzo świeży, w związku z czym będziemy zajmować się jego aktualizowaniem w najbliższym czasie.

Zmiany dosięgnęły również naszego działu z multimediami. Nie tylko będziemy go teraz stale uaktualniać o nowe pliki z gier (ogromne aktualizacje nadchodzą), ale też teraz oferujemy tapety z gier w wielu różnych rozdzielczościach. Niezależnie zatem od tego, jaką rozdzielczość ekranu preferujecie, z pewnością znajdziecie u nas tapetę dla siebie.

Czego spodziewać się w przyszłości?Na chwilę obecną plan na przyszłość jest prosty - rozwój. W przeciągu najbliższych miesięcy planujemy w olbrzymim stopniu zaktualizować naszą bazę, zarówno gier, jak i innych materiałów, jak bohaterowie z gier. Przy okazji będziemy naturalnie dodawać dokładne - i darmowe! - poradniki, recenzje i masę innych rzeczy, które powinny Was przyciągnąć przez monitory. Śledźcie nas na bieżąco, gdyż mamy jeszcze wiele asów w rękawie, a start nowego serwisu jest zaledwie początkiem czegoś nowego. Lepszego, większego, bardziej interesującego.

Przeczytaj także...