Gamedile.pl

#
Znana także jako Assassin's Creed 2.
Opis gry

Informacje ogólneAssassin's Creed II to druga odsłona popularnej, zapoczątkowanej w roku 2007 serii gier francuskiego Ubisoftu. Wprowadza wiele zmian w stosunku do pierwowzoru, z których największą jest wprowadzenie nowego głównego bohatera.

Warstwa fabularnaGra Assassin's Creed II przenosi nas do Włoch, do roku 1476 (a zatem w epokę Renesansu) i przybliża nam postać Ezio Auditore de Firenze - pochodzącego z Florencji przodka Desmonda Milesa (tak naprawdę to on - przy użyciu urządzenia zwanego Animusem - przejmuje kontrolę nad Ezio) będącego szlachcicem. Dobrze wyedukowany w zakresie poezji i sztuki, ale też w sztuce posługiwania się mieczem, Firenze jest doskonałym nauczycielem, ale i wojownikiem - nie nazywał się jednak asasynem. Mimo wszystko jego poczynania doprowadziły do tego, że stał się nim, między innymi poprzez mieszanie swoich palców w wojnę między Bractwem a Templariuszami.

Cała fabuła obraca się wokół zemsty, jakiej Ezio pragnie dokonać na tych, którzy zdradzili jego i jego rodzinę.

RozgrywkaSam schemat rozgrywki w znaczącym stopniu nie odbiega od tego zaprezentowanego w pierwowzorze. Nadal naszym głównym zadaniem jest wykonywanie kolejnych zadań pojawiających się wraz z dokonywaniem postępów w zabawie. Centralnym punktem - obok cichego przemykania obok zagrożenia - jest tutaj walka z przeciwnikami. Ezio, w przeciwieństwie do Altaira, posiada dwa ukryte ostrza, które stanowią jego główny oręż.

Kolejnym z dodatków wprowadzonych w grze jest możliwość rozbrajania przeciwników i przejmowania ich broni, użyteczna w szczególności przy starciach ze znacznie silniejszymi rywalami. Działa to jednak w dwie strony, a rywale są w stanie wytrącić nam broń z rąk. Autorzy wciąż postarali się o to, by zabawa przypominała właśnie granie asasynem niż wojownikiem - stawia się tutaj zatem bardziej na szybkie rozprawianie się z wrogami aniżeli długie pojedynki wręcz.

W grze nie zabrakło nowych elementów, z których jednym jest cykl dnia i nocy. Wprowadzono również nowy system ekonomiczny - jako że Ezio przynależy do szlachty, posiada własne pieniądze. Może je spożytkować na zakup broni i amunicji. Dodatkowo wprowadzony został system „notoryczności” - im więcej razy nasz bohater zostanie przyłapany, tym większą czułość na jego zachowanie i obecność będą mieli zarówno strażnicy, jak i cywile. Istnieje jednak możliwość zredukowania zainteresowania ze strony władz, oczywiście poprzez grzeczne i ciche zachowywanie się.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 01 września 2015.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Assassin's Creed II

Wydania gry

już wydane
# 17 listopada 2009 360PS3
# 04 grudnia 2009 360PS3
# 04 marca 2010 PC
# 16 marca 2010 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS3
360