Gamedile.pl

#
Opis gry
Assault Heroes 2 to stworzona przez niezależne studio deweloperskie Wanako Games, a wydana przez znane Sierra Entertainment gra zręcznościowa - bezpośrednia kontynuacja zręcznościówki z 2006 roku. W przeciwieństwie do pierwowzoru, który trafił na PC i konsole siódmej generacji, ta zadebiutowała wyłącznie w wersji na Xboksa 360. Dostępna jest w module wstecznej kompatybilności, a zatem można w nią grać również na konsoli Xbox One.

Mechanika rozgrywkiKierujące mechaniką rozgrywki schematy w Assault Heroes 2 bazują na tych zaprezentowanych w pierwowzorze. W związku z tym mamy tu do czynienia ze zręcznościówką, w której kierujemy uzbrojonym po zęby czterokołowcem, starając się przedzierać przez fale wrogów. Autorzy udostępnili nam sześć stref rozgrywki (wcześniej było ich pięć). W czasie zabawy dysponujemy nie tylko trzema dostępnymi wcześniej broniami (domyślnym Minigunem, Famethrowerem i Flak Cannonem), ale też nową wyrzutnią lodu, pozwalającą na zamrażanie napotykanych przeciwników. Do rozgrywki zostały wprowadzone poziomy kosmiczne i wodne, w których kierujemy statkiem kosmicznym i motorówką. W lądowych poziomach możemy z kolei czasowo przejąć kontrolę nad czołgiem, mechem i helikopterem.

Podobnie, jak poprzednia odsłona cyklu, Assault Heroes 2 oferuje możliwość gry zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiej osoby. Zabawa ma charakter kooperacyjny i może odbywać się zarówno przez sieć, jak i przy użyciu tej samej konsoli.

Warstwa technicznaPodobnie, jak w przypadku schematów kierujących rozgrywką, tak i pod względem technicznym gra nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian - nadal mamy zatem do czynienia z kolorową trójwymiarową zręcznościówką z widokiem z góry, w której płynne animacje mieszają się z widowiskowymi efektami specjalnymi. W trochę większym stopniu zadbano tutaj jednak o destrukcję otoczenia, które jest bardziej podatne nasze nietrafione pociski.

Assault Heroes 2 wprowadza także trzy tryby rozgrywki, w związku z czym bawić się tu mogą zarówno młodsi i mniej doświadczeni gracze, jak i „wyjadacze”, dla których tego typu zręcznościówki stanowią chleb powszedni.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 27 maja 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, wspólny ekran
2 graczy, kooperacja, multiplayer
Gra

Assault Heroes 2

  • Platformy: 360
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

planowane
# 2008 360