Gamedile.pl

#

Back to the Future

PC360PS3PS4XOiOS
Znana także jako Back to the Future: The Game.
Opis gry
Back to the Future: The Game to gra przygodowa z gatunku point and click. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest studio Telltale Games, a tytuł został wydany na PC, konsolach PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One oraz urządzeniach mobilnych wykorzystujących system iOS. Pozycja bazuje na kultowej serii humorystycznych filmów Powrót do przyszłości. Warto wspomnieć, że głosu głównym bohaterom użyczyli aktorzy znani z pierwowzorów, a więc - między innymi - Christopher Lloyd czy Michael J. Fox. Nad scenariuszem pracował z kolei Bob Gale.

Gra wydawana była w formie epizodycznej.

Fabuła gryHistoria toczy się 6 miesięcy po wydarzeniach ukazanych w trzecim filmie. Marty McFly stara się powrócić do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, co jednak nie jest mu dane. Kiedy w Hill Valley pojawia się nagle Delorean przerobiony na wehikuł czasu, życie bohatera znów nabiera rumieńców. Szczególnie, że w wozie odnajduje notatkę z prośbą o ratunek napisaną przez jego przyjaciela, doktora Emmeta Browna. Marty bez zastanowienia rusza mu na ratunek do roku 1931.

Mechanika rozgrywkiMamy tutaj do czynienia z klasycznym przykładem gry point and click. Gameplay opiera się więc na zbieraniu przedmiotów, rozwiązywaniu prostych zagadek logicznych oraz prowadzeniu rozmów. Nie ma tutaj także mowy o dłuższym zacięciu się, w którymkolwiek fragmencie, bo w razie potrzeby skorzystać możemy z systemu podpowiedzi.

Produkcja aż kipi od oryginalnego humoru. Wiele scen i dialogów bezpośrednio nawiązuje do filmów. Całość okraszona została również miłą dla oka, komiksową grafiką.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 07 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Back to the Future

Wydania gry

już wydane
# 22 grudnia 2010 PC
# 15 lutego 2011 PS3
# 15 lutego 2011 PS3PS4
# 07 marca 2013 iOS
# 13 października 2015 360XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4
PS3
360
Wii