Gamedile.pl

#

Battlefield V

PCPS4XO
Znana także jako Battlefield 5.
Opis gry
Battlefield V to kolejna odsłona bijącego rekordy popularności cyklu pierwszoosobowych strzelanek, stworzona przez wewnętrzny oddział koncernu Electronic Arts - EA DICE. Gra ukazała się w październiku 2018 roku na komputerach osobistych i konsolach ósmej generacji.

Pierwsze detale na temat gry pojawiły się 23 maja 2018 roku, kiedy to autorzy obiecali pokazanie gry w pełniejszej formie w czasie czerwcowych targów E3 2018.

Mechanika rozgrywki i nowościPod względem rozgrywki Battlefield V skupia się w szczególności na rozgrywce zespołowej, starając się zbliżyć zabawę ku realizmowi poprzez usunięcie wszelkiego rodzaju „abstrakcyjnych” elementów obecnych w niej w poprzednich odsłonach serii. Duże zmiany dosięgnęły tutaj systemu życia - podczas gdy wcześniej to regenerowało się w całości przy nieuczestniczeniu w aktywnej walce, teraz zachowywać się będzie nieco inaczej. Pasek życia jest podzielony na kilka „faz” obrażeń, przy czym samoistna regeneracja jest możliwa tylko w granicach fazy, w której się znajdziemy.

Nowością jest tutaj możliwość stawiania fortyfikacji w wyznaczonych miejscach na mapie. Każda z klas dostępnych do wyboru jest w stanie zbudować inny jej rodzaj, przy czym każdy pełni ważną i zgoła odmienną rolę w całej zabawie.

Podobnie, jak w każdej poprzedniej części cyklu, w Battlefield V duży nacisk został położony na tryby rozgrywki wieloosobowej. Tutaj udostępnione nam zostało do dyspozycji kilka modułów, w tym ten umożliwiający kontynuowanie kampanii z innymi graczami. Nie brakuje tu również bardziej klasycznych opcji zabawy.

Warstwa technicznaPodobnie do swojej poprzedniczki, Battlefield V bazuje na silniku Frostbite 3, który gwarantuje zapewnienie dużego realizmu zarówno na płaszczyźnie otoczenia, jak i postaci. Autorzy zdecydowali się na zrezygnowanie z paczek DLC, jak również z kontrowersyjnych „lootboxów” na rzecz treści dodawanych za darmo wraz z kolejnymi miesiącami po premierze.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
Najświeższe informacje
Gra

Battlefield V

Wydania gry

planowane
# 19 października 2018 PCPS4XO
# 19 października 2018 PCPS4XO