Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Battlefield V

PCPS4XO
Znana także jako Battlefield 5.
Opis gry
Battlefield V to kolejna odsłona bijącego rekordy popularności cyklu pierwszoosobowych strzelanek, stworzona przez wewnętrzny oddział koncernu Electronic Arts - EA DICE. Gra ukazała się w październiku 2018 roku na komputerach osobistych i konsolach ósmej generacji.

Pierwsze detale na temat gry pojawiły się 23 maja 2018 roku, kiedy to autorzy obiecali pokazanie gry w pełniejszej formie w czasie czerwcowych targów E3 2018.

Mechanika rozgrywki i nowościPod względem rozgrywki Battlefield V skupia się w szczególności na rozgrywce zespołowej, starając się zbliżyć zabawę ku realizmowi poprzez usunięcie wszelkiego rodzaju „abstrakcyjnych” elementów obecnych w niej w poprzednich odsłonach serii. Duże zmiany dosięgnęły tutaj systemu życia - podczas gdy wcześniej to regenerowało się w całości przy nieuczestniczeniu w aktywnej walce, teraz zachowywać się będzie nieco inaczej. Pasek życia jest podzielony na kilka „faz” obrażeń, przy czym samoistna regeneracja jest możliwa tylko w granicach fazy, w której się znajdziemy.

Nowością jest tutaj możliwość stawiania fortyfikacji w wyznaczonych miejscach na mapie. Każda z klas dostępnych do wyboru jest w stanie zbudować inny jej rodzaj, przy czym każdy pełni ważną i zgoła odmienną rolę w całej zabawie.

Podobnie, jak w każdej poprzedniej części cyklu, w Battlefield V duży nacisk został położony na tryby rozgrywki wieloosobowej. Tutaj udostępnione nam zostało do dyspozycji kilka modułów, w tym ten umożliwiający kontynuowanie kampanii z innymi graczami. Nie brakuje tu również bardziej klasycznych opcji zabawy.

Warstwa technicznaPodobnie do swojej poprzedniczki, Battlefield V bazuje na silniku Frostbite 3, który gwarantuje zapewnienie dużego realizmu zarówno na płaszczyźnie otoczenia, jak i postaci. Autorzy zdecydowali się na zrezygnowanie z paczek DLC, jak również z kontrowersyjnych „lootboxów” na rzecz treści dodawanych za darmo wraz z kolejnymi miesiącami po premierze.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 czerwca 2018.
PlayStation 4
PS4 Pro Enhancedobsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080i/1080p • 50 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-64 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7, 8.1 lub 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5-6600K lub AMD FX-8350
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1050 / GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7850 / Radeon RX 560 2 GB
  • Miejsce na dysku: 50 GB

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7, 8.1 lub 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i7-4790 lub AMD Ryzen 3 1300X
  • Pamięć: 12 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1060 6 GB lub Radeon RX 580 8 GB
  • Miejsce na dysku: 50 GB
Gra

Battlefield V

Wydania gry

już wydane
# 20 listopada 2018 PCPS4XO
# 20 listopada 2018 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4