Gamedile.pl

#
Opis gry
Beat'n Groovy to stworzona z myślą o konsoli Xbox 360 gra muzyczno-rytmiczna przeznaczona wyłącznie do dystrybucji cyfrowej. Trafiła do sprzedaży w październiku 2008 roku i jest dostępna w programie wczesnej kompatybilności, w ramach którego można w nią grać również na konsoli Xbox One.

Całość bazuje przede wszystkim na Pop'n Music, grze o podobnych założeniach, wydanej wyłącznie na terenie Japonii wraz ze specjalnym kontrolerem i często dostępnej w formie automatów. Dzieli z nią zresztą nie tylko założenia rozgrywki, ale także wydawcę, którym jest studio Konami.

Mechanika rozgrywkiW Beat'n Groovy stajemy przed wyzwaniem wybijania odpowiedniego rytmu na przyciskach pada. Tuż po rozpoczęciu zabawy staje przed nami plansza z pojawiającymi się różnokolorowymi nutkami - każda z nich odpowiada wybranemu przyciskowi. Naszym zadaniem jest wciśnięcie tego przycisku, gdy nutka pojawi się w odpowiednim polu. Gra na bieżąco ocenia naszą precyzję oraz wyczucie rytmu, dodając lub odejmując punkty paska życia. Aby pomyślnie ukończyć rozgrywkę, ich wartość na końcu utworu musi przekraczać 60%. Im większe postępy w rozgrywce czynimy, tym trudniejsze staje się wybijanie rytmu.

Warstwa technicznaBeat'n Groovy jest grą zdecydowanie niestawiającą na szatę graficzną, która ma tutaj charakter bardziej umowny i abstrakcyjny. Oferuje jednak animacje różnych postaci, które oddają wybijany przez nas rytm. Jeżeli z kolei chodzi o udźwiękowienie, w nim znalazło się miejsce na dziewięć piosenek o różnym poziomie trudności.

W grze istnieje również specjalny tryb rozgrywki pozwalający na wykorzystanie kamerki Xbox Live Vision.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 maja 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Beat'n Groovy

  • Platformy: 360
  • Gatunek: Muzyczna
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

planowane
# 2008 360