Gamedile.pl

#
Opis gry
Kontynuacja przygodowej gry akcji Beyond Good & Evil z roku 2003, w której tworzenie ponownie Ubisoft zaangażował twórcę postaci Raymana, Michela Ancela. Do prac nad soundtrackiem powrócił również znany z pierwszej części kompozytor Christophe Héral. Produkcja powstała z myślą o pecetach oraz konsolach PS4 i Xbox One, proces jej tworzenia był jednak bardzo długi. Pierwszy trailer, jak i wzmianki o jej tworzeniu, pojawiły się jeszcze w roku 2008, praca nad samym silnikiem napędzającym grę zajęła producentom aż trzy lata.

Fabuła gryBeyond Good & Evil 2 jest prequelem, a jego wydarzenia toczą się aż dwieście lat przed tymi ukazanymi w pierwszej odsłonie. W XXII wieku rozpoczęto tworzenie ludzko-zwierzęcych hybryd, które miały przyczynić się do zagospodarowania terenów na innych planetach. Projekt się udał, a w wyniku tak rozpoczętej ekspansji odkryte i zasiedlone zostały nowe układy, w tym System 3, w którym toczy się akcja. Szybko stał się on centrum międzygwiezdnego handlu, a zarazem również przestępczej aktywności. Naszym zaś zadaniem będzie zbudowanie swojej renomy w tym układzie.

Mechanika rozgrywkiProdukcja Ubisoftu należy do gatunku TPP i, w przeciwieństwie do poprzedniej odsłony, pozwala na samodzielną kreację protagonisty. Znacznemu rozwinięciu uległ również sandboxowy charakter gry - rozszerzono przestrzeń możliwych do odwiedzenia miejsc, co udało się osiągnąć także dzięki proceduralnemu generowaniu lokacji. My natomiast niuanse świata podziwiać możemy nie tylko poruszając się po nim na własnych nogach, lecz również korzystając z rozmaitych gadżetów oraz pojazdów, w tym plecaka z silnikiem odrzutowym czy własnego statku kosmicznego.

Ciekawostką jest ambitna próba realistycznego odtworzenia wszystkich fizycznych elementów naszego świata w grze. W skrócie mówiąc, nawet pojawiające się na horyzoncie słońce nie jest jedynie elementem nałożonym na tło czy animacją. To stała część wszechświata, która nawet nie będąc dla nas widoczna, oświetla inną część planety.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 21 lutego 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Beyond Good & Evil 2 na najnowszym zwiastunie

  11 czerwca 2018
  Dobra informacja dla osób z niecierpliwością czekających na grę Beyond Good & Evil 2 - studio Ubisoft w czasie wciąż trwającej jeszcze konferencji na targach E3 pokazało najnowszy zwiastun filmowy z tejże...
Gra

Beyond Good & Evil 2

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Przygodowa gra akcji» Przygodowa» Skradanka» Zręcznościowa
 • Producenci: Ubisoft Entertainment
 • Wydawcy: Ubisoft Entertainment
 • Tematy Humorystyczna, Sandbox, Science fiction
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 2019 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
XO