Beyond: Dwie Dusze - Beyond: Two Souls - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako Beyond: Two Souls.
Opis gry
Beyond: Two Souls to gra przygodowa, stworzona przez firmę Quantic Dream, znaną z innowacyjnych i ambitnych gier. Gra została wydana w wersji ekskluzywnej dla PlayStation 3, podobnie zresztą, jak poprzednia produkcja wspomnianego studia, dobrze oceniana gra Heavy Rain.

Główną rolę w produkcji odgrywa Jodie Holmes - młoda dziewczyna, która od dziecka wykazywała zdolności nadprzyrodzone, widząc rzeczy i zdarzenia, których zwykli przeciętni ludzie nie byli w stanie dostrzec. Wraz z dorastaniem i dojrzewaniem zaczęła pojmować, jak bardzo różni się od innych ludzi i poczęła akceptować swoją odmienność. Z czasem również postanowiła nawiązać kontakt z tym, co tylko ona widziała, a więc światem pozaludzkim. Specjalne umiejętności telekinetyczne nie sprawiły jednak, iż życie tej uroczej dziewczyny było łatwiejsze. Wręcz przeciwnie, rząd uznał ją za zagrożenie, zatrudniając cały SWAT, by poradził sobie z nią. Dopiero wtedy bohaterka odkrywa, jak wielką moc posiada. Naszym zadaniem będzie nie tylko pomożenie jej w oswojeniu się ze świadomością jej potęgi, ale również przetrwanie w tym zwróconym przeciwko niej świecie.

Warto wspomnieć, iż głównej bohaterce gry głosu oraz wizerunku użyczyła popularna amerykańska aktorka, Ellen Page. Sprawiło to, iż gra pozyskała całą masę realizmu i przypomina interaktywny film. Całość została utrzymana w specyficznej atmosferze grozy, w której napięcie rośnie z minuty na minutę.

W Beyond: Two Souls autorzy postanowili postawić na opowiadaną fabułę, a nie na dynamiczne strzelaniny czy wybuchy, tak popularne w innych współcześnie wydawanych produkcjach. Gra jest tytułem bardzo ambitnym, posiadającym swój własny klimat. Wybory, jakie dokonujemy podczas zabawy mają niebagatelny wpływ na fabułę produkcji, często zupełnie zmieniając jej przebieg.

Gra została stworzona na najwyższym światowym poziomie również jeśli chodzi o oprawę audiowizualną. Dźwięk w grze jest bardzo klimatyczny i mroczny, w doskonały sposób buduje atmosferę całości. Szata graficzna z kolei zachwyca szczegółowością i wspaniałymi animacjami postaci.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 czerwca 2012.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Beyond: Two Souls

Wydania gry

już wydane
# 08 października 2013 PS3
# 11 października 2013 PS3
22 lipca 2019 PC