Biomutant - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Biomutant

PCPS4XO
Opis gry
Biomutant to stworzone z myślą o komputerach osobistych i konsolach ósmej generacji RPG akcji autorstwa studia Experiment 101. Choć jest jego debiutancką produkcją, jego członkowie wcześniej pracowali między innymi nad serią Just Cause oraz grą Mad Max.

Choć gra znajdowała się w produkcji już od czasu założenia wspomnianego studia deweloperskiego, swojej pierwszej zapowiedzi doczekała się dopiero na targach Gamescom 2017.

Fabuła gryBiomutant przenosi nas do post-apokaliptycznego świata osadzonego w realiach science fiction i przesycone jest akcją, jak również kontekstualną narracją, która dopasowuje się do naszych poczynań na ekranie. Główna linia fabularna (możliwa do niewielkiego modyfikowania przez nas) obraca się jednak wokół plagi, która powoli zatruwa całą krainę. Drzewo Życia, które od dawna jest jej centrum, powoli obumiera, a zamieszkujące świat plemiona dzielą się, wspólnie obwiniając się za tę katastrofę. Kierując futrzanym bohaterem będziemy musieli albo je zjednoczyć, albo też zlikwidować - dla dobra ogółu.

Mechanika rozgrywkiAkcję w grze Biomutant obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Rozpoczynamy ją od stworzenia własnego bohatera, którego w czasie rozgrywki będziemy w stanie ulepszać, zmieniając jego strukturę genetyczną, a jednocześnie nie tylko sposób gry nim, ale także jego wygląd. Bardzo ważne jest właśnie odpowiednie wykorzystywanie pozyskiwanych genetycznych modyfikacji. Gra została wyposażona w rozbudowany system craftingu, który pozwala mieszać i dopasowywać ze sobą różne zdobyte wcześniej części, by stworzyć zarówno bronie, jak i różnego rodzaju ekwipunek dodatkowy.

Dwiema najważniejszymi częściami składowymi gry są eksploracja i walka. Ta pierwsza sprowadza się do zwiedzania bardzo rozległego otwartego świata, nie tylko na nogach, ale także za sterami mechów, plecaków odrzutowych, balonów powietrznych, motorówek i wielu innych. System walki z kolei jest bardzo rozbudowany i miesza w sobie wykorzystanie sztuk walki pokroju kung fu z używaniem broni palnych oraz specjalnych umiejętności nadprzyrodzonych pozyskiwanych za sprawą mutacji. Walki mają tu bardzo dynamiczny i zręcznościowy charakter.

Warstwa technicznaGra została wyposażona w piękną trójwymiarową oprawę graficzną, bogatą w szczegóły i efekty specjalne. Lokacje, które tu zwiedzamy są bardzo zróżnicowane, a środowisko żyje własnym życiem. Nie jest to ponura post-apokalipsa, a raczej taka, która obfituje w wyraziste kolory.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 24 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Biomutant

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: RPG» Gra akcji» TPP
  • Producenci: Experiment 101
  • Wydawcy: # THQ Nordic
  • Tematy Post-apokalipyczna, Sandbox, Science fiction

Wydania gry

już wydane
# 25 maja 2021 PS4XO
# 25 maja 2021 PCPS4XO