Isaac Clarke - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Isaac Clarke

Inżynier ocalały z tragedii na USG Ishimura.

Informacje ogólneIsaac Clarke jest protagonistą franczyzy Dead Space. Jest synem należącej do kościoła unitologów Octavii oraz konstruktora statków kosmicznych Paula, po którym odziedziczył zamiłowanie do technologii. Problemy finansowe rodziny nie pozwoliły mu ukończyć prestiżowej uczelni, zdołał jednak osiągnąć status inżyniera i zdobyć pracę w Concordance Extraction Corporation.

W 2508 roku zgłosił się do załogi statku USG Kellion, która została wysłana z misją sprawdzenia niepokojącego wezwania pochodzącego z USG Ishimura. Należący do korporacji statek wydobywczy orbitował wokół planety Aegis VII. Zadanie od początku przebiegało jednak fatalnie, poczynając od awaryjnego lądowania. USG Ishimura zdawał się być opuszczony, w rzeczywistości został jednak opanowany przez zmutowane ożywione zwłoki zwane nekromorfami. Tak zaczął się horror Isaaca, który zmuszony był do walki o przetrwanie, balansując na granicy szaleństwa.

CharakterystykaJest mężczyzną po 50., ma krótkie, siwiejące włosy oraz niezadbany zarost. Clarke jest szczupłym i niepozornym człowiekiem, który dzięki nowoczesnej zbroi zdolny jest do wykonywania napraw w trudnych warunkach, w tym w przestrzeni kosmicznej.

Isaac od dłuższego czasu miał uraz do religii unitologów, która z czasem przerodziła się w nienawiść. Spowodowała ją matka przeznaczająca pieniądze niemal wyłącznie na kościół. Clarke jest bezinteresownym indywidualistą zdolnym do poświęceń. Często ryzykuje życiem, by ratować innych. Nie złamały go również pojedynki z przerażającymi istotami. Dzięki ogromnemu intelektowi oraz zmysłowi improwizacji radzi sobie w każdej opresji.

Jako inżynier najlepiej radzi sobie z wszelkiego rodzaju narzędziami, w tym służącą także jako broń przecinarką laserową. Nie stroni jednak także od standardowego militarnego uzbrojenia pokroju karabinów szturmowych. Należący do korporacji CEC kombinezon inżynieryjny także sprawdza się w boju, jego duża waga pozwala bohaterowi na osiąganie przewagi nad nekromorfami. Potężnym stąpnięciem może z łatwością dobijać wrogów. Przy pomocy stazy może ich również spowalniać lub unieruchamiać, a kineza pozwala na podnoszenie przedmiotów na odległość, a nawet ciskanie nimi w przeciwników.

Ciekawostki • Dubbingujący bohatera Gunner Wright użyczył mu także swojej twarzy w części drugiej i trzeciej.
 • Jego imię i nazwisko wzięły się od znanych pisarzy science fiction Isaaca Asimova („Ja robot”) oraz Arthura C. Clarke’a („2001: Odyseja kosmiczna”). Podobnie jest także z jego rodzicami. Imię matki nawiązuje do Octavii Butler („Przypowieść o siewcy”), a ojca do Paula Andersona („Genesis”).
 • Jest grywalnym bohaterem w europejskiej edycji Death Edition gry Dante’s Inferno.
 • Jest dostępny w Skate 3 w Free Skate Mode po wpisaniu kodu deadspacetoo.
 • Jako część promocji Dead Space 2, w tytule RPG Dragon Age II gracze mogli zdobyć ekskluzywną zbroję Ser Isaaca wzorowaną na kombinezonie Clarke’a. Specjalny kod był dostępny do 31 marca 2012 roku.
Opis bohatera napisał # Krzysztof „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 29 października 2016.
 • Płeć mężczyzna
 • Debiut Dead Space
 • Rasa człowiek
 • Pochodzenie Ziemia, sektor Stanów Zjednoczonych
 • Data urodzenia 5 czerwca 2465
 • Wzrost 182 cm
 • Waga 88 kg
 • Profesja inżynier
 • Dubbing angielski Gunner Wright