Gamedile.pl

#
Opis gry
Bravo Team to pierwszoosobowa strzelanka wykonana przez ekipę Supermassive Games, studip znane z tworzenia produkcji promujących nowe technologie wprowadzane przez Sony. Tym razem gra ma posłużyć pokazaniu możliwości gogli VR oraz kontrolera PlayStation VR Aim. Tytuł został wydany w 2018 roku i trafił wyłącznie na PS4.

Fabuła gryAkcja gry toczy się w fikcyjnym kraju na terenie Europy Wschodniej, my natomiast wcielamy się w członka oddziału wojskowego, którego zadaniem jest ochrona prezydenta. Pomimo naszych starań dochodzi jednak do zamachu i zostaje on porwany. Od tego momentu naszym jedynym celem jest uratowanie jego życia.

Mechanika rozgrywkiBravo Team to prosta pod względem zasad gra, w której nie mamy pełnej kontroli nad postacią. Zamiast tego decydujemy, do jakich celów strzelamy, wychylamy się oraz zmieniamy osłony. Poruszanie się postaci jest więc zależne od danego etapu i całkowicie oskryptowane. W ten sposób Bravo Team nabiera cech znanych z tzw. „celowniczków” pokroju Time Crisis. Grać możemy zarówno w pojedynkę, jak i z przyjacielem przejmującym rolę naszego kompana z oddziału. W tym pierwszym wypadku to sztuczna inteligencja decyduje o roli, jaką nasz towarzysz odgrywa na polu bitwy, choć możemy mu również przekazywać własne rozkazy.

Poza trybem fabularnym, w Bravo Team pojawia się też moduł Arcade, w którym rozgrywka opiera się na nabijaniu jak najlepszego wyniku. Im krótszy jest odstęp czasu pomiędzy „zdejmowaniem” kolejnych celów, tym lepszą punktację uzyskujemy.

Pozycja tworzona była z myślą o użytkowaniu w parze z kontrolerem PlayStation VR Aim, ale sterować możemy również za pomocą Move'a czy klasycznego DualShocka 4.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 28 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Bravo Team

Wydania gry

już wydane
# 06 marca 2018 PS4
# 07 marca 2018 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4